KRAJ: / Hrvatska opet slavi, Rakitić i Gabrić razbili Velšane!

Oslabljeni Wales, bez stožernih igrača iz Premiershipa, pokušat će 'izvući živu glavu' protiv raspoložene Hrvatske. Bilić će s najjačim sastavom tražiti nastavak pobjedničke serije.

23.5.2010.
20:59

Osijek. Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 13.000. Sudac: Vinčič (Slovenija). Strijelci: 1:0 - Rakitić (45), 2:0 - Gabrić (83).

HRVATSKA: Pletikosa - Srna (Vida, 75), Šimunić, Lovren, Strinić - Vukojević (Dujmović, 65), Rakitić (Pokrivač, 76)- Mandžukić (Badelj, 90+1), Modrić, Petrić (Gabrić, 46)- Jelavić (Bilić, 46).

WALES: Hennessey (Myhill, 46) - Ricketss, Gunter (Ribeiro, 81), Nyatanga, Morgan - Williams, Edwards, Stock (Bradley, 57), Dorman (Taylor, 62) - Earnshaw (Robson-Kanu, 72), Church (Vokes, 72). DRUGO POLUVRIJEME Kraj utakmice! Nakon 1:0 protiv Austrije, Hrvatska je i protiv Walesa upisala pobjedu. Vatreni su cijelu utakmicu bili bolji i dominaciju okrunili s dva pogotka.

90+1' - Mandžukić izlazi iz igre, a posljednje trenutke dvoboja dobio je Badelj.

83' - Briljantno dodavanje Modrića za Gabrića, koji izlazi sam pred vratara Walesa i rutinirano pogađa za 2:0! Sjajna akcija hrvatskih reprezentativaca.

81' - Izmjena kod gostiju. Izašao je Gunter, a ušao Ribeiro.

80' - Dobra kominacija domaćih, no Pokrivač je tukao pored vrata. Mogao je hrvatski reprezentativac i bolje, budući da je bio usamljen na rubu šesnaesterca.

76' - Igru je napustio strijelac Rakitić, a priliku u posljednjih 15-ak minuta dobio je Pokrivač. Gosti su izveli opasan prekid iz kojeg je tukao Vokes, a sjajno obranio Pletikosa. Suci su naknadno označili zaleđe, ali to ne umanjuje odličnu rekaciju hrvatskog vratara.

75' - Veliki pljesak publike dobio je Domagoj Vida, koji je zamijenio Darija Srnu.

72' - Nove dvije izmjene kod Walesa. Na travnjaku su Vokes i Robson-Kanu, a izašli su Church i Earnshaw.

70' - Dobar pokušaj Bilića, no vratar gostiju odlično je reagirao i sačuvao svoju mrežu.

65' - Izmjena i kod Vatrenih. Vukojević je izašao, a posljednjih 25 minuta dobio je Dujmović.

62' - Nova izmjena kod gostiju. Igru je napustio Dorman, a umjesto njega na travnjaku je Taylor.

57' - Sjajna prilika za Hrvatsku. Bilić je odlično proigrao Modrića petom, no Luka je tukao snažno preko gola. Gosti radi novu izmjenu, izašao je Stock, a ušao Bradley.

49' - Prva prilika Hrvatske u nastavku utakmice. Tukao je Gabrić, no lopta je završila pored vrata gostiju.

46' - Slaven Bilić u svlačionici je ostavio Petrića i Jelavića, a na travnjaku su Bilić i Gabrić. Gosti su promijenili vratara. Umjesto Hennesseyja, na vratima Walesa priliku je dobio Myhill.

Kraj prvih 45 minuta. Hrvatska je okrunila bolju igru pogotkom Rakitića u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Dobre prilike imali su i Jelavić i Mandžukić - no nisu uspjeli poentirati.

PRVO POLUVRIJEME45+1' - Earnshaw je tukao iz slobodnjaka, no nije bilo opasnosti za Pletikosu. Trenutak kasnije sudac je označio kraj prvog poluvremena.

45' - Ivan Rakitić sjajno je pogodio sa 20-ak metara i doveo Hrvatsku u vodstvo. Raketa je odigrao odličan dupli pas s Jelavićem, te prevario vratara Walesa.

42' - Petrić je pokušao iz slobodnjaka iz velike daljine, no rezultat je isti kao i u prethodnim pokušajima. Gotovo svi udarci hrvatske reprezentacije nisu pogodili okvir gola velškog vratara.

40' - Dobar ubačaj Srne, Mandžukić glavom tuče malo preko gola Hennesseyja.

38' - Nakon sjajnog prodora Luke Modrića, rukom u šesnaestercu gostiju igrao je Williams, no slovenski sudac nije se odlučio pokazati na bijelu točku.

30' - Prvi karton kod gostiju dobio je Robert Earnshaw.

23' - Jelavić je dobro primio jednu dubinsku loptu, zaobišao vratara, ali iz teške situacije pucao je u vanjski dio mreže. Bila je to najbolja prilika za Hrvatsku. Na drugoj strani Velšani su zabili, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

20' - Mandžukić u šesnaestercu u dobroj poziciji, no udarac napadača Dinama blokirala je obrana Walesa.

12' - Srna sa 25 metara iz slobodnjaka tuče malo preko gostujućih vrata. Nije to bio loš pokušaj...

7' - Lovren je zaradio prvi karton na utakmici zbog prekršaja na Earnshawu.

6' - Pokušao je i Srna iz daljine, no udarac je završio visoko preko gola.

2' - Već u drugoj minuti prva prijetnja za vrata Walesa. Snažno je opalio Vukojević, ali je lopta prohujala pored vratnice.

NAJAVASerija prijateljskih utakmica se nastavlja. Bilićevi izabranici još nisu osjetili od neslavnog završetka kvalifikacija za SP. Redom su padali Lihtenštajn (Vinkovci), Begija i Austrija u gostima, a novi ispit Hrvatska ima protiv Walesa.

Velšani su 2002. gostovali u Varaždinu i izvukla 1:1, a jedini strijelac za domaćine bio je Mladen Petrić. isti će igrač u Osijeku zaigrati u hrvatskom napadu, dok će Wales biti u oslabljenom sastavu bez nositelja igre – Craiga Bellamyja, Garetha Balea, Aarona Ramseyja i ostalih. Mogu li i takvi neporaženi napustiti Hrvatsku?