KRAJ: / Dosadna i slaba igra odvela i Brazil i Portugal dalje!

U skupini G do sada nije bilo većih iznenađenja.

25.6.2010.
17:52

Durban. Stadion Moses Mabhida. Sudac: Benito Archundia (Meksiko). PORTUGAL (4-3-2-1): Eduardo - Duda (Simao, 54), B. Alves, Carvalho, R. Costa - Meireles (Veloso, 83), Pepe (Mendes, 63), Tiago - Coentrao, Danny - Ronaldo. BRAZIL (4-3-3): Julio Cesar - Bastos, Juan, Lucio, Maicon - Felipe Melo (Josue, 44), G. Silva, D. Alves - Fabiano, Baptista (Ramires, 82), Nilmar. Kraj utakmice! Rezultat koji je odveo obje momčadi u daljne natjecanje. Brazil je skupinu završio kao prvi sa sedam bodova, dok je Portugal drugi s pet. Obala Bjelokosti je sa četiri boda treća, dok je S. Koreja posljednja bez bodova.

DRUGO POLUVRIJEME88' - Lucio je odlično priprijetio, no fantastično je to zaustavio Eduardo.

86' - Posljednja izmjena na utakmici. Grafite je ušao umjesto Fabiana.

83' - Izmjena u sastavu Brazila. Baptista je izašao, a umjesto njega na terenu je Ramires. Promjena i kod Portugalaca - Meireles je izašao umjesto Velosa.

77' - U dobroj poziciji bio je Ronaldo, no loptu je zahvatio dobro čuvan i u trku, tako da nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Cesaru.

75' - Petnaestak minuta do kraja. Još je uvijek 0:0 - rezultat koji vodi obje reprezentacije u osminu finala. U drugom susretu skupine Obala Bjelokosti ima 2:0 prednost nad S. Korejom.

63' - Nova portugalska izmjena. Mendes je u igri umjesto Pepea.

60' - Kakva prilika za Portugal! Ronaldo je probio kroz sredinu i sjurio se u brazilski 16-erac, ispred njega je očistio Lucio - no lopta se odbila do usamljenog Meirelesa koji tuče pored gola sa samo pet metara.

57' - Pokušaj glavom Fabiana, no bio je to lak plijen za portugalskog vratara Eduarda.

54' - Prva izmjena u sastavu Portugalaca. Simao je u igri umjesto Dude.

48' - Dobra prilika za Portugal, no Ronalda je zaustavio Lucio na samom rubu peterca i izbio u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme bez novih promjena u oba sastava.

Kraj prvog poluvremena. Nismo vidjeli puno od nogometa, ali obje momčadi grizu za pobjedu. Čak sedam žutih kartona podijelio je meksički sudac. U drugom dvoboju skupine Obala Bjelokosti ima prednost od 2:0 nad S. Korejom.

PRVO POLUVRIJEME45' - Novu opomenu kod Portugalaca zaradio je Coentrao zbog prekršaja na Alvesu.

44' - Utakmica je sve nervoznija, sudac je pokazao već šesti karton. Zaradio ga je Felipe Melo, koji je nakon manje od minute zamijenjen. U igru je ušao Josue.

42'- Udarac Ronalda, no lako je to zaustavio Julio Cesar.

40' - Pepe je treći igrač u sastavu Portugala sa žutim kartonom.

39' - Još jedna velika prilika za Brazil. Fabiano je s ruba peterca glavom tukao malo pokraj gola.

36' - Nilmar se sjajno oslobodio svog čuvara, no onda i vrlo loše tukao s 20 metara. Lopta je otišla visoko preko gola.

31' - Počelo se konačno igrati u Durbanu. Najprije je Nilmar iz velike blizine pogodio gredu, da bi Portugalci brzo izašli u kontru, a u brazilskom 16-ercu pada Tiago i dobiva žuti karton zbog simuliranja. Portugalci su se opet uhvatili za glavu žestoko protestirajući sucu.

25' - Juan je rukom zaustavio loptu u dobroj poziciji za Ronalda. Sudac je Brazilca nagradio žutim kartonom, kao i Portugalca Dudu koji je prigovarao sucu tražeći crveni karton.

18' - Odlična akcija Portugalaca koju je završio Tiago iz voleja sa ruba 16-erca. Nije to izgledalo loše, no lopta je prohujala pored desne vratnice.

14' - Prva ozbiljnija prijetnja pred vratima Brazila, no dva puta su blokirani pokušaji Ronalda i društva. Prvi karton na utakmici zaradio je L. Fabiano.

6' - Počelo je vrlo živo, s puno trke na obje strane. Prvi je zaprijetio Brazil, tukao je Alves s 20-ak metara, samo pored gola.

1' - Počela je utakmica, najjača u dosadašnjem dijelu natjecanja.

NAJAVA arti-201006080665006Brazil je sigurno u osmini finala. Carioce su u prva dva kola upisali dvije pobjede i sa šest bodova su sigurno među prve dvije momčadi u skupini. Međutim, dvoboj s Portugalom je ujedno i dvoboj za prvo mjesto - što znači i najvjerojatnije izbjegavanje Španjolske u osmini finala. Ronaldo će utakmicu početi kao jedini napadač u portugalskom sastavu, dok Kaka nema pravo nastupa zbog suspenzije.

Obali Bjelokosti preostaje nada u visoku pobjedu nad Korejom, te visok poraz Portugala od Brazila. Trenutačno su Drogba i Ronaldo na tri boda razlike, no gol-razilka je ogromna u korist Portugalaca i trebalo bi se dogoditi veliko čudo da Obala Bjelokosti dohvati drugi krug.

Nelspruit. Stadion Mbombela. Sudac: Alberto Undiano (Španjolska). Strijelac: 0:1 - Y. Toure (14), 0:2 - Romaric (20), 0:3 - Kalou (82). S. KOREJA (5-4-1): Myong Guk - Kwang Chon, Yun Nam, Jun Il, Chol Jin, Jong Hyok - In Guk, Nam Chol, Yong Hak, Yong Jo - Tae Se. O. BJELOKOSTI (4-3-3): Barry - Boka, Zokora, K. Toure, Eboue - Tiote, Y. Toure, Romaric - Gervinho, Drogba, Keita.

14' - Obalu Bjelokosti u vodstvo je doveo Y. Toure. Afrička momčad juriša po novi pogodak jer ih samo visoka pobjeda drži u igri za plasman u osminu finala.

20' - novi pogodak za Obalu Bjelokosti, strijelac je bio je Romaric.

82' - Obala Bjelokosti povisuje na 0:3. Strijelac Kalou.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT