Kostelić se od 23. probio na šesto mjesto

Najbolji hrvatski skijaš imao je nešto slabiji nastup u spustu superkombinacije u Wengenu, a ni u lagano postavljenom slalomu nije išao 'na glavu', no uspio je osvojiti sasvim solidnih 40 bodova.

15.1.2010.
16:29

Ivica Kostelić je spustašku vožnju na čuvenoj stazi Lauberhorn odradio na razini treninga, što mu je u konačnici donijelo 23. poziciju sa dvije sekunde i 71 stotinkom zaostatka za najbržim Bodeom Millerom.

Najbolji hrvatski skijaš niti lagano postavljeni slalom nije prošao u punoj brzini, ali je u cilj ušao kao prvi. Nakon toga su ga prestigla još petorica 'kombinatoraca', pa je utrku okončao na šestom mjestu. To je Kostelićev drugi najbolji rezultat u superkombinciji u Wegenu jer je prošle godine u švicarskoj skijalištu bio četvrti (baš kao i 2007.).

Pobjednik superkombinacije u Wegenu je Bode Miller, kojem je to prva pobjeda nakon gotovo dvije godine. Amerikanac je posljednji put slavio 1. ožujka 2008. na spustu u Kvitfjellu, a mjesec dana ranije je u istom norveškom skijalištu upisao i zadnji trijumf u superkombinaciji.

Drugo mjesto sa 37 stotinki zaostatka osvojio je Švicarac Carlo Janka, vodeći skijaš u ukupnom poretku Svjetskog kupa, dok je treći bio njegov sunarodnjak Silvan Zurbriggen sa 42 stotinke slabijim vremenom od Milllera. Ispred Kostelića su još bili četvrtoplasirani Benjamin Raich (+0.71) te peti Amerikanac Ted Ligety (+1.27)

U Wengenu su nastupila još dvojica hrvatskih predstavnika. Natko Zrnčić Dim je u spustu imao dobra prolazna vremena, ali je na posljednjem zavoju napravio grešku i pao. Vratio se, međutim, na stazu i uspio je završiti utrku, ali je s velikim zaostatkom (+6,59) završio na 56. mjestu.

U slalomu je Natko opet bio vrlo dobar, ostvario je 17. rezultat (bio je samo stotinku sporiji od pojednika Millera op.a.) te se na kraju probio do 39. pozicije. Stepenicu ispod njega završio je Ivan Ratkić, koji je u spustu završio na 52. mjestu (+5,52).