KOŠARKA: / Lakerse od finala NBA lige dijeli još samo jedna pobjeda

U četvrtoj utakmici finala Zapadne konferencije O'Neal i suigrači svladali su Blazerse na njihovom parketu 103:91.

30.5.2000.
2:49

Lakersi su u ukupnom omjeru poveli s 3:1 te im do "velikog finala" treba još samo jedan trijuf.

Ključne stvari dogodile su se u trećoj četvrtini susreta. Nakon vodstva Blazersa u prvoj dionici(25:16), te na poluvremenu (47:42), stvari je početkom treće četvrtine pod svoje uzeo Glen Rice. Tada je ubacio 13 od ukupno postignutog 21 poena. Lakersi su to razdoblje igre dobili s 34:19. Na početku posljednjih 12 minuta imali su deset poena prednosti (76:66), tu prednost do kraja više nisu ispuštali.
Shaquille O'Neal zaustavio se na učinku od 25 poena i 11
skokova, dok su po 18 poena postigli Kobe Bryant i Ron Harper. U momčadi Blazersa najučinkovitiji je bio Rasheed Wallace s 34 ubačena poena i 13 skokova. Steve Smith dodao je 20, Arvidas Sabonis 14, a Scottie Pippen 11 poena, uz 10 skokova.

Nakon pobjede u Portlandu Lakersi su na dobrom putu da nakon 1991. izbore plasman u finale NBA lige, tim više jer se
peta utakmica igra u utorak u Great Western Forumu.