Glasnogovornica zračne luke udaljene 30-ak kilometara zapadno od američkoga glavnog grada kaže da čopor od najmanje osam kojota živi u neposrednoj blizini i noću ulazi na prostor aerodroma u lovu na ptice i glodavce.
Navodno čak i neki stočari u okolici Baltimorea tvrde da su im ovce napali kojoti.
Ovi rođaci vuka nikad ranije nisu živjeli istočno od gorja Appalachian, a i na prostranstvima središnje Amerike kojoti su bili skoro istrijebljeni. Njihovu sadašnjem širenju pomogli su zoolozi koji su desetljećima radili na zaštiti i obnovi čopora kojota.
Tvrdi se da su oni uzgojeni u zarobljeništvu pa potom pušteni na slobodu veći i jači od svojih divljih rođaka. Ako ništa drugo te životinje otpornije su na bolesti jer je svaki uzgojeni kojot cijepljen.
Sad se postavlja pitanje prirodne ravnoteže u područjima gdje kojot nije izvorni grabežljivac. U Virginiji već stradava divljač i lisice a i neželjeni susreti s ljudima su učestali.
Martin Lowney iz odjela za zaštitu prirode u Ministarstvu poljoprivrede SAD-a kaže da će lovačkim društvima morati biti dopušten lov na kojote. U saveznim državama Marylandu i Virginiji parlamenti su ovog proljeća dopustili ograničeni lov kojota ali, kažu upućeni, glavom su mahom plaćali psi.