Pacijenti klinike za mršavljenje u Belgiji dobivali su preparate na bazi biljke Aristolochie fanchi od 1990. do 1992, kaže se u članku koji je objavljen u uglednom medicinskom časopisu THe New Englčeand Journal Of Medicine.
Do 1993. godine, više od 100 pacijenata imalo je oštećenja bubreha, a do danas je kod više od 70 zabilježen i potpuni zastoj rada bubrega zbog čega im je potrebna transplantacija ili dijaliza. Kod 18 pacijenata dijagnosticiran je i rak urinarnog trakta, dok su kod 19 bolesnika u urinarnom traktu nađene abnormalne stanice koje upućuju na rak. Opaka je bolest, čini se, izazvan kineskom biljkom.
Slučajevi zastoja rada bubrega zbog kineskog preparata zabilježeni su i u Francuskoj, Velikoj Britaniji, Španjolskoj, Japanu i Tajvanu.
Liječni u članku upozoravaju i kako su biljni preparati, aminokiseline, vitamini i ostali takozvani dodaci prehrani do danas prerasli u industriju vrijednu 15 milijardi dolara koja je potpuno izvan kontrole i stoga vrlo opasna. Dok lijekovi moraju proći stroge provjere prije no što se puste na tržište, dodatke prehrani nitko ne testira, a dostupni su svima jer se prodaju bez recepta.