Kakav podvig Medveščaka: Okrenuli 0:3 i srušili Graz!

Medvjedi su nakon prve trećine gubili 0:3, ali su u nastavku meča sjajnom igrom izjednačili i izborili produžetak. U njemu je Brad Smyth zabio za pobjedu 4:3.

3.3.2010.
0:02

Kakav povratak Medveščaka! Pritom ne mislimo samo na minus 0-2 u prvom krugu doigravanja, već i na preokret koji su zagrebački hokejaši izveli u Grazu. Medvjedi su bili na konopcima, gubili 0:3 i bili poput grogiranog boksača, no u drugoj trećini su se probudili, a eksplodirali su u trećoj kada su zabili dva gola i izjednačili.

U produžetku je Smyth svojim golom donio Medvjedima pobjedu 4:3 i vodstvo u playoff seriji 3-2. Prolazak u drugi krug doigravanja EBEL lige zagrebačka momčad može ostvariti u četvrtak u Zagrebu, kada se igra šesta utakmica između ova dva kluba.

Vodeća momčad EBEL lige u regularnomg dijelu sezone agresivno je ušla u peti dvoboj playoff serije protiv Medveščaka. Pred svojim navijačima 99ersi su odmah pritisnuli goste iz Zagreba, no mreže su ostale netaknute sve do prvog spornog trenutka na utakmici.

Iako su hokejaši Graza od samoga starta provocirali sukobe, u šestoj minuti došlo je do velikog naguravanja i obračuna u kojem su sudjelovale obje petorke. Nakon kratkog vijećanja, slovenski sudac isključio je Lovrenčića i Heeremu kod Medveščaka, te samo Haranda kod Graza.

Domaćini su igračku prednost iskoristili za samo 13 sekundi i pogotkom Warrena Norrisa došli do prednosti. Trenuci obrambene dekoncentracije stajali su Medvjede novog gola u devetoj minuti kada Eric Healey iskoristio asistenciju Grega Dayja. Nova dvojbena sudačka odluka stigla je u 16. minuti kada je Graz 'nagrađen' penalom kojeg je u velikih 3:0 pretvorio odlični Warren.

Čini se da je trener Medveščaka Ted Sator u prvoj pauzi održao vrlo motivirajući govor jer su u drugoj trećini Medvjedi dominirali na ledu, ali to su kapitalizirali samo jednim pogotkom. U 33. minuti Mike Prpich je pogodio mrežu Graza, a malo mu je pomogao i domaći vratar Sebastian Charpentier.

U posljednjoj trećini gledali smo pravu dramu na ledu Eisstadion Graz-Liebenau. Prvo su suci malo vratili gostima iz Zagreba za neke čudne odluke u utakmici isključivši Stefana Herzoga, a Medvjedi su zaradili dvije + pet minuta igrača više.

Zagrebačka momčad je to znala iskoristiti i postigla je čak dva pogotka. Prvo je Andy Sertich na asistenciju Guidarellija zakucao loptu u domaću mrežu, a potom je Mike Ouellette na dodavanje Alana Letanga Medveščaku donio izjednačenje. Iako je na obje strane bilo još po jedno isključenje, ipak se ušlo u produžetak.

U drugoj minuti dodatne igre Joel Prpich je majstorski na leđima držao svog čuvara i potom pronašao Brada Smytha, koji je probio Charpentiera i pogodio za veličanstvenu pobjedu Medveščaka sa 4:3. Zagrebačka momčad je tako stigla na korak do polufinala doigravanja, iako su im mnogi davali minimalne šanse protiv lidera EBEL lige nakon reguklarnog dijela sezone.

Linz je plasman u polufinale izborio 4:1 u pobjedama protiv Villacha. Odlučujući četvrti bod dohvatio je pred svojim navijačima pobijedivši 7:2.

Vienna je protiv Albe Volan slavila također 4:1 u pobjedama. U petom susretu momčad iz glavnog austrijskog grada je slavila u produžetku sa 6:5.

REZULTATI: EHC LIWEST Linz - VSV Villach 7:2 (3:0, 2:1, 2:1) - Linz je pobijedio 4:1 Red Bull Salzburg - Klagenfurt 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) - 3:2 za Salzburg Graz 99ers - MEDVEŠČAK 3:4 (3:0, 0:1, 0:2, 0:1) - 3:2 za Medveščak Vienna Capitals - Alba Volan 6:5 (1:0, 0:1, 4:4, 1:0) - Vienna je slavila 4:1