Jaromir Jagr razvalio Slovake

U najzanimljivivoj utakmici 1. kola olimpijskog turnira hokejaša na ledu Češka je u Vancouveru svladala Slovačku s 3:1, dok je branitelj naslova Švedska teškom mukom pobijedila Njemačku s 2:0.

18.2.2010.
13:32

arti-201002170203006U velikom susjedskom obračunu Česi su s 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) bili bolji od Slovaka zahvaljujući sjajnoj predstavi veterana 38-godišnjeg Jaromira Jagra koji je postigao zgoditak za 2:1, a potom asistirao za treći pogodak svoje reprezentacije.

Česi su puno bolje otvorili utakmicu, dominirali su u prvoj trećini i poveli zgoditkom Eliasa u 10. minuti na asitenciju Havlata i Blataka.

Tek što je počela druga trećina Slovaci su izjednačili preko Gaborika, a potom je u završnici uslijedio Jagrov show. U 38. minuti utakmice je pogodio mrežu na asistenciju Červenke, a dvije sekunde prije isteka trećine asistirao Plekanecu za konačnih 3:1.

Češki vratar Vokoun obranio je 34 udarca, a slovački Halak je dvoboj završio s 21 obranom.

Šveđani su svladali Nijemce s 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) u utakmici u kojoj su Nijemci pokazali da mogu biti ravnopravni i najjačima. Šveđani su slomili otpor protivnika u drugoj trećini pogocima Ohlunda u 25. minuti na asistenciju Enstroma i Erikssona u 35. minuti na dodavanje Backstroma.

Švedski vratar Lundqvist zaustavio je 21 šut i nije primio zgoditak, a utakmicu su obilježila i isključenja jer su Šveđani imali 18 minuta, a Nijemci četiri više.

SKUPINA B 1. Rusija 1 1 0 0 8 2 3 boda 2. Češka 1 1 0 0 3 1 3 3. Slovačka 1 0 0 1 1 3 0 4. Latvija 1 0 0 1 2 8 0

SKUPINA C 1. Finska 1 1 0 0 5 1 3 2. Švedska 1 1 0 0 2 0 3 3. Njemačka 1 0 0 1 0 2 0 4. Bjelorusija 1 0 0 1 1 5 0