Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POVUCI-POTEGNI /

Izručenje Gudurića "na čekanju"

Bojan Gudurić zvani Bajone, osumnjičen za sudjelovanje u atentatu na Pukanića, još uvijek ne može biti izručen Hrvatskoj jer odluku o tome treba donijeti ministar pravosuđa BiH.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

SARAJEVO- Odluka o izručenju Hrvatskoj Bojana Gudurića, osumnjičenog za sudjelovanju u atentatu na Ivu Pukanića i Niku Franjića, još nije donesena jer je može donijeti samo ministar pravosuđa Bosne i Hercegovine a ne sud, izjavio je u četvrtak poslije podne tajnik ministarstva pravosuđa BiH Jusuf Halilagić.

"Ministar će donijeti odluku kada nam o tome bude dostavljena odgovarajuća dokumentacija, a to se još nije dogodilo", kazao je Halilagić opovrgnuvši tako tvrdnje nekih medija po kojemu je već odlučeno o Gudurićevu izručenju hrvatskom pravosuđu.

Glasnogovorica suda BiH Manuela Hodžić objasnila je kako je ovaj sud tek utvrdio postojanje osnova za Gudurićevo izručenje.

"Sud je utvrdio da su ispunjene zakonske pretpostavke za izručenje Hrvatskoj i odgovarajući spis o tome upućen je ministarstvu pravosuđa BiH", kazala je Hodžić.

Bojan Gudurić zvani Bajone nakon šesnaest mjeseci skrivanja početkom veljače se predao policiji u Banjoj Luci. Od tada se nalazi u ekstradicijskom pritvoru Suda BiH u Sarajevu.

Glasnogovornica Suda BiH Manuela Hodžić objasnila je kako Gudurić ondja može ostati koliko god to bude potrebno do trenutka izručenja ali da se, s obzirom na okolnosti, očekuje da će cijeli postupak biti uskoro završen.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike