Iz minute u minutu: Francuska je europski prvak!

U finale Europskog prvenstva zasluženo su se plasirale jedine dvije reprezentacije koje u Austriji nisu upisale niti jedan poraz. Od 17.30 na Net.

31.1.2010.
19:01

21:25 - Zrnić opet zabio sedmerac i smanjio hrvatski zaostatak.

20:25 - G. Gille zabio za potvrdu francuske pobjede i osvajanja povijesne krune.

20:24 - Karabatić svojim golom doveo Francusku na korak do naslova. 57. minuta

- Omeyer svojom 11 obranom polako pokopao nade Hrvata da će se domoći europskog zlata.

20:23 - gol Zrnića iz sedmerca kojeg je izborio Vori.

19:23 - Karabatić otvorio prostor za Narcissea, koji je vratio na četiri razlike. 55. minuta

19:22 - pogodak Drage Vukovića s igračem manje uz dosta sreće.

- novo isključenje za Hrvatsku, na klupu je morao Denis Buntić.

18:22 - Karabatić vidio rupu u hrvatskoj obrani i pogodio za četiri razlike Francuske.

18:21 - nevjerojatna bomba Abaloa u suprotni kut. 50. minuta

18:20 - gol Sorhaindoa s igračem više.

- izravni crveni karton za Mataiju nakon prekršaja na Karabatiću, Hrvatska dvije minute s igračem manje!

18:19 - Balić se probio kroz obranu Francuske i čarobnim lobom prebacio Omeyera.

17:19 - Vori je iznudio sedam metara, koje je konačno uspio realizirati Zrnić.

16:19 - imali smo tri prilike za doći na gol razlike, ali smo na kraju primili gol od Sorhaindoa.

- Alilović sjajno obranio udarac s crte Sorhaindoa!

- Balić opet sjajan, izborio sedmerac, kojeg nije realizirao Zrnić! 45. minuta

16:18 - Zrnić konačno probio Omeyera i realizirao sedmerac.

- Čupić promašio sedmerac, odnosno Omeyer mu je obranio udarac! - nakon sudara s Duvnjakom, drugo isključenje zaradio je Karabatić. Hrvatska ima priliku sasvim se približiti Francuskoj.

15:18 - igra samo Balić, novi pogodak splitskog čarobnjaka.

14:18 - gol Jolija iz sedmerca.

14:17 - konačno Balić! Pogodak Hrvatske nakon devet minuta igre. 40. minuta

13:17 - suci Methe i Methe opet donijeli odluku protiv Hrvatske, a Abalou zabio novi pogodak iz protunapada.

13:16 - isključenje Narcissea, suci neobjašnjivo poništavaju gol Hrvatske, a Francuska iz kontre preko Abaloa otišla na tri razlike

13:15 - Narcisse podignuo prednost Francuske na dva razlike. 35. minuta

13:14 - Karabatić zabio za prvo francusko vodstvo!

13:13 - Fernandez izjednačio nakon greške u našoj obrani.

13:12 - kako je Duvnjak zaključio prvo, tako je otvorio drugo poluvrijeme - pogotkom! 31. minuta

HRVATSKA - FRANCUSKA 12:12 (2. poluvrijeme)

KRAJ 1. POLUVREMENA!!!

12:12 - novo probijanje Hrvata u napadu, Narcisse vuče i pogađa iz kontre za izjednačenje.

12:11 - dva gola Karabatića u istoj minuti, Hrvatska prednost se istopila.

12:9 - Duvnjak iz kontre zabio za najveće vodstvo Hrvatske!

11:9 - odlična suradnja Balića i Vorija, koju je hrvatski pivot pretvorio u vodstvo od dva razlike.

10:9 - primili smo gol s igračem više, hrvatskoj je obrani pobjegao vižljasti Guigou.

10:8 - Zrnić zabio iz sedmerca kojeg je izborio Balić, kojeg je udario Karabatić i zaradio prvo isključenje kod Francuza. 25. minuta

- NEVJEROJATNO!!! Alilović je bio na klupi jer je Hrvatska igrala s 'markiranim' Balićem u napadu kako bi nadoknadili isključenog igrača. Izgubili smo loptu u napadu, ali je hrvatski vratar nogometnim uklizavanje na prvu stativu skinuo udarac Guigoua koji je pucao prema praznoj mreži.

9:8 - Sorhaindo zabio sa crte, a Buntić dobio dvije minute isključenja zbog potezanja za vrat Karabatića.

9:7 - i Domagoj Duvnjak pogodio francusku mrežu za dva razlike Hrvatske!

- Alilović ubio u pojam energično Abaloa i obranio mu novi udarac. - Francuzi promašili novi napad, Sorhaindo pogodio vratnicu sa šest metara!

8:7 - Manuel Štrlek je ukrao loptu Francuzima i iz kontranapada opet doveo Hrvatrsku u vodstvo. 20. minuta

- drugi promašeni sedmerac Francuza, Guigou je pogodio vratnicu.

7:7 - odmah je uzvratio Jerome Fernandez.

7:6 - Drago Vuković se probio kroz suparničku obranu i pogodio mrežu. 15. minuta

6:6 - novi izjednačenje, prvi gol Nikole Karabatića.

6:5 - Francuzi tek iz sedmerca iskoristili igračku prednost, gol je zabio Guigou.

- prvo isključenje na utakmici, nažalost, Igor Vorija.

6:4 - maestro Balić vrhunski asistirao mladom Kopljaru, koji se također upisao u listu strijelaca.

5:4 - Bosquet po drugi put zaredom zabio gol.

5:3 - lepršava igra Hrvatske, Balić proigrao Zrnića, koji je utrčao na crtu i matirao Omeyera. 11. minuta

4:3 - Bosquet uspio probio našu obranu.

4:2 - sjajna hrvatska obrana, Francuzi bez ideje, sijevnula je kontra Hrvatske koju je realizirao Štrlek.

3:2 - Zrnić pogodio iz sedmerca.

2:2 - Omeyer obranio sedmerac Čupiću, uzvratio Alilović trećom obanom na utakmici.

2:2 - Guigou s krila izjednačio rezultat.

2:1 - Guigou i Čupić su pogodili vratnicu, a potom je publiku na noge digao Alilović obranivši sedmerac Joliju! 5. minuta

2:1 - Balić na krivoj nozi uhvatio Omeyera i opet doveo Hrvatsku u vodstvo.

1:1 - na drugoj stranu uzvratio je francuski pivot Sorhaindo, koji je pod prekršajem svladao Alilovića. Štrlek je zbog držanja zaradio žuti karton.

1:0 - po dva promašena napada na obje strane, sve dok Vori iz kontre konačno nije svladao Omeyera.

- počeo je finalni dvoboj EP-a u Austriji. Hrvatska ima prvi napad, a igra u sastavu Štrlek, Valičić, Balić, Kopljar, Vori i Čupić. Na golu je Mirko Hobotnica Alilović. 1. minuta

HRVATSKA - FRANCUSKA - 1. poluvrijeme

Beč. Stadhalle. Gledatelja: 11.000. Suci: Bernd Methe i Reiner Methe (oba Njemačka).

HRVATSKA: Čarapina, Alilović (13 obrana) - Balić 4, Duvnjak 3, Lacković, Zrnić 7(6), Kopljar 1, Vuković 2, Vori 2, Gojun, Mataija, Buntić, Valčić, Štrlek 2, Čupić, Musa. Izbornik: Lino Červar.

FRANCUSKA: Karaboue, Omeyer (12 obrana) - Fernandez 2, Dinart, Barachet, Gille 1, Narcisse 3, Joli 1(1), Karabatić 6, Junillon, Abalo 4, Sorhaindo 3, Guigou 3(1), Bosquet 2, Ostertag, Detrez. Izbornik: Claude Onesta.

Kauboji će protiv Tricolora pokušati osvojiti jedinu zlatnu medalju s velikih natjecanja koja im nedostaje u riznici i usput se osvetiti za prošlogodišnji poraz u finalu Svjetskog prvenstva u Hrvatskoj.

Plasmanom u finale EP-a Hrvatska je osvojila šestu medalju na posljednjih deset velikih natjecanja, a svi se nadaju i vjeruju kako će ju Kauboji pozlatiti i tako zaokružiti jednu veliku, prekrasnu sportsku priču. EP Portugal 1994. (skupina) Hrvatska - Francuska 25:27

EP Norveška 2008. (polufinale) Hrvatska - Francuska 24:23

OI Peking 2008. (skupina) Hrvatska - Francuska 19:23 (četvrtfinale) Hrvatska - Francuska 23:25

SP Hrvatska 2009. (drugi krug) Hrvatska - Francuska 22:19 (finale) Hrvatska - Francuska 19:24