Ivan Ljubičić razbio Novaka Đokovića!

Sjajne vijesti stižu iz SAD-a, četiri mjeseca prije okršaja Hrvatske i Srbije u Davis Cupu.

18.3.2010.
2:22

arti-201003160276006Osmina finala uglednog ATP turnira u Indian Wellsu ponudilo je svojevrsnu malu senzaciju. Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtinu finala, pobijedivši u dva seta 7:5, 6:3, drugog igrača svijeta Novaka Đokovića.

Bio je to njihov sedmi međusobni susret, a do ogleda u Indian Wellsu Đoković je vodio 5:1. No, ovo nije bio njegov dan. Točnije, hrvatski tenisač kojje trenutačno 26. na svijetu, potvrdio je da je Indian Wells njegov turnir, na kojem već četvrtu godinu zaredom ulazi u četvrtfinale.

arti-201003170277006Ljubo je nakon pet uzastopnih poraza od Novaka odlično otvorio meč te za sat i 45 minuta svladao velikog protivnika. Prvi set je otvorio gubitkom servisa kod rezultata 2:2, ali je već u sljedećem gemu vratio izgubljenio. Ključni trenutak dogodio se u 12. gemu, kada je Ljubičić došao do prve break-lopte i odmah je iskoristio pogodivši dobro pripremljeni volej na mreži.

Servis ga je služio odlično, opalio je ukupno 13 asova, a sjajno je igrao i na protivnikov servis, te tako ukupno 'ukrao' čak 41 posto poena.

U drugom je setu Ljubo pokazao iznimnu psihološku snagu. Tri gema zaredom uspješno je spašavao na break-loptu, a kod 3:2 napravio ono što Đokoviću nikako nije uspjevalo za rukom. Srpski tenisač se stotinu puta vraćao i u težim situacijama od ove, ali protiv raspoloženog Ljubičića ovoga puta nije imao šanse.

Ljubo će u četvrtfinalu igrati protiv Juana Monaca. Argentinac je sa 3:6, 6:2, 6:1 svladao Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza, koji je iz turnira izbacio našeg Marina Čilića i to u dva seta.

Ljubičić i Monaco dosad su igrali dva puta, i to na argentinčevoj, zemljanoj podlozi, a omjer je neriješen 1:1. Inače, dva suparnika u četvrtfinalu dijeli samo jedno mjesto na ATP ljestvici. Ljubičić je 26., a Argentinac 27.