Hrvatska neporažena u Bratislavi, Jelavić izvukao Bilića!

'Budući da se nismo plasirali na SP predstojeće kvalifikacije imaju dodatnu težinu. Bila bi katastrofa da opet ne uspijemo, a utakmica sa Slovačkom nikako nije samo usputna', rekao je Modrić.

11.8.2010.
20:06

Bratislava. Stadion Pasienky. Sudac: Radek Matejek (Češka). Gledatelja: 5.000. Strijelac: 1:1 - Stoch (50), 1:1 - Jelavić (54).

SLOVAČKA: Mucha - Pekarik, Škrtel, Hubočan, Salata - Karhan (Zabavnik, 84), Kučka (Kopunek, 46) - Weiss (Jendrišek, 68), Hološko (Hamšik, 46), Stoch - Šestak (Vittek, 68, Čech, 72). HRVATSKA: Runje - Srna, Ćorluka, Šimunić, Schindefeld - Vukojević, Rakitić (Dujmović, 71) - Kranjčar (Petrić, 46), Mandžukić (Eduardo, 46), Modrić - Olić (Jelavić, 46).Kraj utakmice! Nakon loših 45 minuta, obje momčadi odigrale su puno bolje u nastavku i stvorile nekoliko vrlo dobrih prilika od koje su dvije pretvorene u pogodak. Stoch je doveo domaćine u vodstvo, a Jelavić odmah poravnao.

DRUGO POLUVRIJEME84' - Posljednja izmjena kod domaćina. Ušao je Zabavnik umjesto Karhana.

77' - Petrić je snažno opalio s 20-ak metara, no udarac je otišao preko grede.

75' - Srna je oštro centrirao, Petrić tukao iz prve, a Mucha spasio i skrenuo u korner.

72' - Izmjena kod Vatrenih. Rakitić je napustio igru, a ušao je Dujmović. Vittek zbog ozljede izlazi nakon samo četiri minute provedene u igri. Umjesto njega ušao je Čech.

69' - Tek što je ušao Vittek je odmah zaprijetio, a Runje uz puno muke skrenuo u korner.

68' - Nove promjene kod domaćina. Ušli su Jendrišek i Vittek, a izašli Šestak i Weiss.

64' - Ponovno Srna tuče iz velike daljine, domaći vratar opet vrlo siguran.

63' - Stopostotna prilika za Eduarda koji je lobovao slovačkog vratara, no lopta je prošla tik uz vratnicu.

60' - Srna je pokušao iz slobodnjaka s više od 30 metara - Mucha siguran.

59' - Škrtel je zbog oštrog prekršaja dobio javnu opomenu.

57' - Petrić je prošao po desnoj strani ubacio za Jelavića koji je dva puta s ruba 16-erca tukao snažno u blok.

55' - Šimunić je prvi igrač na utakmici koji je zaradio žuti karton.

54' - Gol za Hrvatsku! Ubačaj Rakitića iz kornera, Jelavić odlično skače i glavom pogađa za izjednačenje!

50' - Stoch je na rubu 16-erca slomio Srnu i poslao loptu u suprotni kut. Runje je bio na lopti, ali ju nije uspio zaustaviti.

47' - Hamšik je odlično prošao u 16-erac i iz teške pozicije pucao pokraj vrata.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Kod domaćina su ušli Hamšik i Kopunek, dok je na drugoj strani Bilić promijenio cijeli napad. Ušli su Eduardo, Petrić i Jelavić.

Kraj prvog poluvremena. Loših 45 minuta iz kojih valja izdvojiti tek dvije situacije. Nedosuđeni jedanaesterac na Oliću iz 34., te priliku Stocha nekoliko minuta kasnije. Sve ostalo bilo je za zaborav. Dovoljno govori i podataka da u prvom poluvremenu nismo uputili udarac u okvir gola.

PRVO POLUVRIJEME40' - Prva prava prilika za domaćine. Kranjčar je izgubio loptu na 20 metara od naših vrata, Stoch je prošao Šimunića, no ne i Runju koji je odlično ukrotio udarac mladog Slovaka.

34' - Olić je pao nakon kontakta sa slovačkim braničem. Na ponovljenoj snimci jasno se vidio udarac po nogama, no češki sudac nije pokazao na bijelu točku na opće čuđenje hrvatskih reprezentativaca.

30' - Nakon pola sata igre nismo vidjeli ni jednu pravu šansu ili akciju na utakmici. Obje momčadi igraju sigurno i poprilično rezervirano u napadu. Nema prave ideje i lopte za napadače.

25' - Ćorluka je tukao prizemno pokraj gola s više od 30 metara. Na drugoj strani uzvratio je na isti način Kučka.

18' - Centaršut Srne u peterac, skače Olić, no pucao je vrlo loše glavom. Lakoćom je to ukrotio slovački vratar.

15' - Igra se većinom u sredini terena. Prilazi prema vratima jedne i druge momčadi vrlo su dobro zatvoreni, pravih prilika, pa čak i udaraca prema golu - nema.

6' - Prvu priliku za Hrvatsku - Kranjčar je neuspješno tukao iz daljine, lopta je otišla daleko od vrata.

1' - Počela je utakmica u Bratislavi. Na stadionu se okupilo nešto više od 5.000 gledatelja.

NAJAVA arti-201008090286006Hrvatska reprezentacija večeras od 20.30 sati igra posljednju prijateljsku utakmicu prije početka novog ciklusa kvalifikacija. Protivnik je po mjeri - reprezentacija Slovačke koja je na SP-u dogurala do osmine finala izgubivši od kasnijih doprvaka Nizozemaca. U skupini su osvojili četiri boda svladavši Talijane i remiziravši s Novim Zelandom .

Izbornik Slaven Bilić uoči utakmice ima problema s lijevim bokom gdje nedostaju Pranjić i Strinić, dok su sve ostale pozicije vrlo dobro pokrivene. Bit će to pravi test za predstojeće kvalifikacije za EURO 2012.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

arti-201008080316006"A ne, ovo nije neka usputna utakmica, nego jako bitna, jer radi se o posljednjoj provjeri prije natjecanja u skupini za plasman na EP. Idemo na pobjedu, bilo bi jako dobro da je i izborimo, jer to bi nam dalo dodatno samopouzdanje uoči kvalifikacija koje su po meni jedne od najvažnijih", izjavio je Luka Modrić za Jutarnji.

"Imaju dobru reprezentaciju. Iza njih je uspješno Svjetsko prvenstvo. No, budući da se nismo plasirali na Svjetsko prvenstvo nama ovaj ciklus imaju dodatnu težinu. Bila bi katastrofa da opet ne uspijemo. Odnosno, ne želim uopće to spominjati jer nitko o tome ne razmišlja. Mi vjerujemo da smo bolji od konkurenata te da ćemo izboriti EP. Samo je bitno da svi igrači budu zdravi", zaključio je Modrić.

Utakmica sa Slovačkom na rasporedu je u 20.30 sati, a sva događanja iz Bratislave možete pratiti UŽIVO na net.hr.