Gotovo je: Hrvatskoj pripala velika drama u Tel Avivu!

Hrvatska u Tel Avivu igra svoj treći dvoboj u kvalifikacijama za EURO 2012.

9.10.2010.
22:56

Skupina F. 3. kolo kvalifikacija za EURO 2012. Tel Aviv. Stadion: Ramat-Gan. Sudac: Wolfgang Stark (Njemačka). Strijelci: 0:1 - Kranjčar (36-11m), 0:2 - Kranjčar (41), 1:2 - Shechter (81). IZRAEL: Aouate - Ben Haim, Natcho, Vermouth, A. Cohen, Barda (Refaelov, 56), Shechter, Keinan, Ziv, E. Cohen (Golasa, 69), T. Cohen (Colautti, 51). HRVATSKA: Runje - Ćorluka, Schildenfeld, Šimunić, Strinić, Pranjić, Rakitić (Vukojević, 76), Kranjčar, Modrić, Eduardo (Mandžukić, 58), Olić (Bilić, 71).DRUGO POLUVRIJEME90+5' - Kraj utakmice! Gotovo je, Hrvatska je pobijedila s 2:1!

90+4' - U posljednjim minutama zbog prekršaja žuti karton je zaradio i Vukojević.

90+3' - Nevjerojatno! Mandžukić i Bilić sami su išli prema vratima domaćina. Vratara nije bilo na golu budući da je nekoliko sekundi ranije otišao naprijed kod izvođenja kornera. Naši napadači na kraju su nepotrbno zakomplicirali situaciju i propustili priliku da potvrde pobjedu.

90+1' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade. Opasno je pred našim vratima, tukao je Vermouth - Runje siguran.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

87' - Požutio je i Refaleov zbog prekršaja na Kranjčaru. Nekoliko trenutaka ranije Bilić je dobro tukao iz slobodnjaka, no otišlo je to za malo preko grede.

81' - Vukojević se našao u solidnoj prilici, no udarac hrvatskog veznjaka zaustavio je vratar Izraelaca. Na drugoj strani sam je povukao Shechter, nitko ga od naših braniča nije shvatio ozbiljno, a napadač Izraela probio se u 16-erac i smanjio vodstvo Hrvatske. Sličnu je priliku igrač domaćih imao i u prvom poluvremenu, no onda je Runje zasutavio opasan udarac.

76' - Posljednja izmjena u sastavu Vatrenih. Izašao je Rakitić, a umjesto njega na terenu je Vukojević.

71' - Umjesto ozlijeđenog Olića u igru je ušao Mate Bilić.

69' - Posljednja izmjena kod domaćina. U igri je Golasa umjesto E. Cohena.

68' - Ben Haim je laktom udario Olića u lice. Hrvatski napadač ostao je ležati na travi u lokvi krvi, a sudac Stark nije pokazao karton Izraelcu koji već ima javnu opomenu. Njemački arbitar pogriješio je u ovoj situaciji - ako već nije bio izravni crveni karton, sudac je morao pokazati makar žuti. No, Hrvatska nije dobila niti prekršaj...

65' - Novi opomenuti igrač u sastavu domaćina je Ben Haim.

61' - Još jedna majstorija Kranjčara, uz Runju najboljeg igrača utakmice. Niko se poigrao s izraeskim braničima na rubu 16-erca, pa vratio petom za Mandžukića koji puca u blok, a na odbijenu loptu natrčao je Rakitić i tukao preko gola.

59' - Opet Kranjčar u šansi, no u posljednji trenutak Aouate mu ulazi noge i spašava domaćine od novog pogotka. U nastavku akcije Niko je zaradio žuti karton zbog prekršaja.

58' - Prva promjena kod Vatrenih. Izašao je večeras nevidljivi Eduardo, a umjesto njega priliku je dobio Mandžukić.

57' - Kranjčar je imao priliku za hat-trick. Opet se Niko dobro oslobodio čuvara, odlično tukao, no lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

56' - Još jednu izmjenu rade Izraelci. Teren je napustio Barda, a umjesto njega ušao je Refaleov.

51' - Prva promjena na utakmici. Kod domaćina izašao je T. Cohen, a umjesto njega na terenu je Colautti.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Hrvatska ima dva pogotka prednosti. Nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Nije Hrvatska odigrala sjajnih 45 minuta u Izraelu, a pogotovo ne u prvih 15-ak minuta u kojima su domaćini imali dva zicera, no srećom Runje je oba puta odlično reagirao. Kako se poluvrijeme bližilo kraju tako su se Vatreni počeli dizati. Kranjčar je najprije realizirao najstrožu kaznu u 36. minuti, da bi pet minuta kasnije odlično reagirao na dodavanje Modrića i zabio za 2:0!

PRVO POLUVRIJEME41' - Hrvatska vodi 2:0, opet je zabio sjajni Kranjčar! Modrić je u malom prostoru progirao Niku, koji vara svog čuvara i lijepo pogađa drugi kut za povećanje vodstva.

39' - Domaćini su imali dobru priliku, no srećom po Vatrene, Vermuth je loše reagirao i promašio povratnu loptu koju mu je poslao Barda.

36' - Gol za Hrvatsku. Kranjčar je bio precizan s bijele točke! Prethodno je u 16-ercu domaćina srušen bio Šimunić, a povukao ga je Keinan i zaradio žuti karton. Izraelci su ostali šokirani odlukom njemačkog suca, a zbog prigovora je požutio i Shechter.

33' - Dobra situacija za Vatrene - Modrić je dao za Olića na krilu, koji je u petercu tražio Dudua, no ispred našeg napadača u posljednji trenutak boksao je izraelski vratar Aouate.

24' - Pokušaj Rakitića s 25 metara iz slobodnjaka - udarac nije bio opasan za domaćeg vratara, budući da je lopta otišla visoko preko gola.

14' - Još jedna stopostotna šansa za domaćine. Ovog puta sam pred našim vratima bio je Ziv, tukao je snažno, no još jednaput je to ukrotio fantastični Runje - definitvno prvo ime utakmice do sada. Hrvatska u obrani ima ogromnih problema.

13' - Trinaesta minuta umalo je bila kobna za Hrvatsku. Shechter se probio sve do našeg 16-erca, oslobodio se čuvara i odlično pucao, no još bolje je reagirao Runje koji je fantastičnom paradom odbio u korner.

6' - Prvi ozbiljniji pokušaj Hrvatske. Ćorluka je ubacio, obrana Izraela očistila, no odbijanac prihvaća Rakitić koji sjajno tuče s dvadesetak metara - no samo u vratnicu!

2' - Nije dobro počelo, odmah smo izgubili loptu, a udarac ShechteraRunje je skrenuo u korner. Ni nakon prekida nije bilo ugodno, no srećom naša obrana uspjela je nekako otkloniti opasnost.

1' - Počela je utakmica u Tel Avivu. Oko 1.000 navijača došlo je dati podršku Hrvatskoj na teškom gostovanju. Sretno Vatreni!

NAJAVA arti-201010090067006Hrvatska se s Izraelom dosada susretala šest puta, a Vatreni su zabilježili čak pet pobjeda, uz jedan remi. U sedmi međusobni ogled obje reprezentacije ulaze bez poraza u novom kvalifikacijskom ciklusu, te po četiri boda na kontu.

arti-201010090240006Također, oba izbornika imaju probleme s igračkim kadrom. Biliću nedostaje Srna (kartoni), te Petrić i Jelavić (ozljede), dok domaćinima nedostaje 'alfa i omega' njihove reprezentacije - Yossi Benayoun.

arti-201010090314006Pobjeda bi nas vratila na prvo mjesto i unijela mir uoči nastavka kvalifikacija, remi bi napravio pravu zbrku budući da bi se onda četiri reprezentacije našle poravnate s pet bodova na vrhu, dok bi poraz ozbiljno uzdrmao ambicije Vatrenih da se plasiraju na sljedeće veliko natjecanje.

Mnogi mediji, ali i javnost, šuška kako bi ovo mogla biti zadnja utakmica za Bilića ukoliko Hrvatska upiše poraz. No, prije bilo kakvog zaključka, najprije pričekajmo rasplet događaja u Tel Avivu.