FIFA / nakon svega zabila glavu u pijesak!

Međunarodna nogometna federacija zasad je bez komentara kad su u pitanju teške sudačke pogreške koje su se dogodile u nedjeljnim susretima osmine finala SP-a.

28.6.2010.
16:54

arti-201006270178006Na redovnoj tiskovnoj konferenciji u ponedjeljak gotovo svako novinarsko pitanje odnosilo se na sporne sudačke odluke, a glasnogovornik FIFA-e Nicolas Maingot za sve je imao isti odgovor, odnosno "da nije na njemu da komentira sudačke odluke".

Englezi su oštećeni za pogodak koji bi im donio poravnanje rezultata na 2:2, kada suci nisu vidjeli da je lopta nakon udarca Lamparda u 38. minuti prešla gol-crtu. Njemačka je na kraju slavila sa 4:1.

arti-201006270252006Argentina je pobijedila Meksiko 3:1, ali vodeći pogodak gaučosa, koji je zabio Carlos Tevez u 26. minuti, pao je iz očitog zaleđa.

Novinari su podsjetili glasnogovornika Fife da je snimka Lampardova nepriznatog gola prikazana na velikom ekranu koji se nalazi na stadionu.

"Za puštanje tv-snimki na ekranima koji se nalaze na stadionu zaduženi su domaćini SP-a, odnosno organizacijski odbor. No, oni su dobili naputke da ne prikazuju potencijalno sporne situacije. To je dosad dobro funkcioniralo, ali u ovom slučaju očito je napravljena greška", rekao je glasnogovornik Maingot.