Electronic Frontier Foundation, udruga za zaštitu digitalnih prava došla je u posjed dokumenta od trideset i tri stranice u kojem stoji da su tajni identiteti korisni za komunikaciju sa sumnjivcima i metama zločina.
U tekstu se savjetuje agentima da svakog svjedoka i sudionika zločina istraže na društvenim mrežama, te im detaljno objašnjava postupke prikupljanja dokaza na Facebooku, MySpaceu i LinkedInu. Tekst razlikuje javno dostupne informacije, informacije koje zahtijevaju tajne operacije i informacije koje treba zatražiti od tvrtki-vlasnika društvenih mreža.
Autori teksta su zamjenik direktora za kompjuterske zločine John Lynch i odvjetnica Jenny Ellickson.
Prema autorima, Facebook je "često susretljiv" prema hitnim zahtjevima FBI-ja dok MySpace zahtjeva sudski nalog kako bi agentima omogućio uvid u privatne poruke. Twitter je još manje susretljiv i koristan, jer ne pamti gotovo nikakve podatke o korisnicima, a ono što pamti odbija predati bez sudskog naloga.
U dokumentu stoji kako su društvene mreže korisne za otkrivanje osobne komunikacije, utvrđivanje odnosa među ljudima, alibija i lokacija na kojima se ljudi nalaze.
Prethodni članci: arti-201001300003006 arti-201001140362006