Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
ŠKOLA GLADIJATORA /

Čuvari gledali napad na zatvorenika

Američka savezna policija je započela istragu o uvjetima u zatvoru jer ovo navodno nije prvi takav slučaj nasilja. Napadnuti zatvorenik je tri dana bio u komi.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

IDAHO CITY - Na internet je ovih dana procurio video na kojemu se vidi brutalno zlostavljanje zatvorenika u privatnom američkom zatvoru u državi Idaho.

Napad se dogodio u siječnju ove godine, a na njemu se vidi kako jedan od zatvorenika počinje tući drugoga te ga ruši na pod i divljački ga udara. Sve su na nadzornim kamerama mogla vidjeti najmanje trojica čuvara, ali nisu reagirali. Nakon prvog napada je uslijedio i drugi, a čuvari su došli tek dvije minute nakon što je drugi napad završio.

Napadnuti zatvorenik Hanni Elabed je nakon napada bio tri dana u komi, imao je krvarenje u mozgu, a navodno su mu ostale i trajne posljedice.

Američki FBI je započeo istragu u ovom zatvoru, ali i u još nekima kojima upravlja privatna tvrtka CCA. Zatvor u Idahu inače ima jako lošu reputaciju te ga zatorenici nazivaju "Školom za gladijatore" jer čuvari i uprava zatvora navodno toleriraju nasilje i međusobne obračune među zatvorenicima.  

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike