VERENIN SAT OTKRIT ĆE TAJNU JEZIVE SMRTI U MALINSKOJ; Prijatelji tvrde: /

'Informacija Ministarstva nije točna! Morali smo reagirati'

Image
Foto: Goran Kovačić/PIXSELL/Facebook

Prijatelji Heinzovih tvrde da su Dieter i Verena u trenutku nesreće ronili na dah te da su bili uredno označeni ronilačkom bovom, čak i većom nego što je to propisano

27.7.2019.
10:35
Goran Kovačić/PIXSELL/Facebook
VOYO logo

Tijelo Verene Heinz, 28-godišnje Austrijanke koja je smrtno stradala u utorak popodne u naletu glisera u Malinskoj na otoku Krku, nakon provedene obdukcije u Rijeci prevezeno je u Austriju gdje će djevojka biti pokopana, no njeni prijatelji odbacuju tvrdnje hrvatskih vlasti da se nesreća dogodila 300 metara od obale, piše Jutarnji list.

Dnevnik ističe i da će Verenin sat koji pokazuje dubinu biti jedan od ključnih dokaza u rasvjetljavanju ove tragedije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

RIJEŠILA JE SVE ISPITE NA FAKSU, A ONDA KRENULA UŽIVATI U HRVATSKOJ: Ronila je s ocem, a onda ju je rasjekao gliser

Image
RIJEŠILA JE SVE ISPITE NA FAKSU, A ONDA KRENULA UŽIVATI U HRVATSKOJ: /

Ronila je s ocem, a onda ju je rasjekao gliser

'Informacija iz Ministarstva nije točna. Morali smo reagirati'

Prema navodima Heinzovih prijatelja iz Malinske, koji ne žele da im spominjemo imena, odvjetnika su angažirali nakon što su na domaćim portalima pročitali da se nesreća dogodila 300 metara od obale, što je granica do koje je glisiranje strogo zabranjeno, navodi dnevnik.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ta je, pak, informacija proizašla iz službenog priopćenja Ministarstva mora, prometa i infrastrukture u kojem se izričito navodi da je austrijska državljanka tragično stradala “na poziciji 300 metara od obale, ispred mjesnoga hotela u Malinskoj”.

"To jednostavno nije točno i morali smo reagirati. To se dogodilo puno bliže obali" rekla je prijateljica Dietera i Verene, a njezinu tvrdnju potvrđuju i svjedoci nesreće.

Image

Lokacija nesreće predmet vrlo opsežne istrage

Upravo je lokacija nesreće, kako doznaje Jutarnji, predmet vrlo opsežne istrage koju provodi DORH u suradnji s pomorskom policijom i Lučkom kapetanijom.

Prijatelji Heinzovih tvrde da su Dieter i Verena u trenutku nesreće ronili na dah te da su bili uredno označeni ronilačkom bovom, čak i većom nego što je to propisano.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

To bi, pak, značilo da ih je gliser morao zaobići na najmanje 100 metara udaljenosti. Zbog toga su se, navodno, otac i kći osjećali sigurno dok su ronili, a to su činili tako da su se izmjenjivali u zaronu, donosi Jutarnji list.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Dosje jarak
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo