Sudac istrage Županijskog suda u Splitu odredio je jednomjesečni istražni zatvor trojici uhićenih sa 73 kilograma kokaina na području Opuzena. Zatvor im je određen zbog mogućnosti ponavljanja djela, a nakon što im istekne prvih 30 dana odlučivat će se o produljenju.
Trojica uhićenih, a riječ je o Oliveru Čokari (46), Anđelku Oršuliću (34) i Goranu B. (41), osumnjičeni su zbog krijumčarenja kokaina pronađenog u kontejneru s bananama kod Opuzena.
Policija je prilikom pretrage kontejnera pronašla ukupno 60 paketa droge sa nešto manje od 73 kilograma. Kontejner s bananama, u koji su krijumčari sakrili drogu, uvezla je tvrtka bivše gradonačelnice Metkovića i jedne od osnivačice Mosta Katarine Ujdur, no ona se ne povezuje s krijumčarskim lancem.
Osumnjičeni Čokara je, prema pisanju medija, zagrebački poduzetnik, koji je postao poznat kada je Novici Petraču dao alibi za otmicu sina generala Vladimira Zagorca. Oršulić je pak donedavno bio glavni u nogometnom klubu Gusar iz Komina.
Supruga vlasnica hotela
Čokara je i suprug Lovele Čokare, vlasnice Hotela 9 smještenog preko puta zagrebačkog Autobusnog kolodvora. Hotel 9 moderno je uređeni butikni hotel s četiri zvjezdice koji na Booking.comu ima visoku ocjenu 9.2 i u kojem soba košta oko 570 kuna, što je 60 kuna više nego u zagrebačkom Westinu, piše Plava Kamenica.
Čokaru se prije nekoliko godina spominjalo i kao osobu koju je Zagrepčanka Radmila Vojnović označila kao jednog od glavnih krivaca za događaje u Držićevoj ulici. Optužila ga je, naime, da je paljevinama došao do vrijednih napuštenih nekretnina na mjestu kojih je 2013., na ime njegove supruge, otvoren hotel.
Čokara se, prema medijskim informacijama, družio s Hrvojem Gašparincem, poduzetnikom kojem se sudilo kao pripadniku tzv. Zagrebačke mafije.
Estradne rubrike domaćih medija izvještavale su da su na otvaranju hotela bila brojna imena društvenog života poput Vande Winter, Vlatke Pokos, Kristine Bradač, Fani Stipković, Mirne Maras, Martine Podgorski, Petre Friganović, Aleksandre Dojčinović, Korane Gvozdić, Tonija Cetinskog, Enisa Bešlagića i mnogih drugih.
'Gospođa očito nije bila zadovoljna iznosom'
Čokara je tvrdio da je njegova obitelj nekretninu u Držićevoj kupila od zakonite vlasnice na temelju valjanog ugovora:
"Svi stanari koji su ranije živjeli na adresi Držićeva 9 tamo su bili bespravno. Unatoč tomu, obitelj Čokara je svim stanarima, uključujući i gospođu Vojnović, isplatila ugovorenu novčanu naknadu temeljem valjanih i od javnog bilježnika ovjerenih ugovora. Od 2011. godine obitelj Čokara, uključujući i njihovu maloljetnu djecu, izložena je stalnom pritisku i neviđenim napadima putem Facebooka i ostalih društvenih mreža od gospođe Vojnović koja je, očito, naknadno postala nezadovoljna iznosom naknade koji je dobila iako je, ponavljamo, u navedenom prostoru bila bez valjane pravne osnove. Protiv gospodina Čokare nikada se s ovim u vezi nije vodio bilo kakav sudski postupak te se presuda Europskog suda za ljudska prava odnosi na Republiku Hrvatsku, a ne na njega osobno i njegovu obitelj", stajalo je u objavi reakcije na jedan članak u Nacionalu.