Utvrđivanje svih okolnosti smrti djevojke je otežano jer nema svjedoka događaja, jer je par u sobi u kojoj je Bajrić u djevojku ispalio smrtonosni hitac bio sam. Hitac je ispaljen iz pištolja marke Mauser u grudi djevojke i nije bilo tragova koji su ukazivali na to da je pritom bio prislonjen na njeno tijelo.
Predsjednik sudskog vijeća Slavko Lozina postavljao je pitanja vještakinjama vezana uz povijest pretraživanja internetom s mobitela optuženog Bajrića iz koje je bilo vidljivo kako je otvarao stranice na kojima su informacije o terorističkim napadima.
U povijesti mobitela ostale su zabilježene i stranice na kojima su dostupne informacije u sferi dominacije muškarca nad ženom. Sudsko vijeće je željelo znati znači li to da je optuženi bio sklon nasilju.
'Nije uočeno odstupanje u strukturi ličnosti
"Iz provedenih testova vidljivo je kako je optuženi Bruno Bajrić impresioniran elementima nasilja, ali nije uočeno odstupanje u strukturi ličnosti. Radi se o latentnoj agresivnosti koja ide više iz strukture ličnosti ispitanika i tek je u manjem dijelu obuhvaćen svjesni i racionalni dio", poasnila je, kako prenosi Slobodna Dalmacija, psihologinja Didić.
Odgovarajući na pitanje tužiteljice, psihijatrica dr. Britvić je kazala kako za činjenicu da se optuženi ne sjeća događaja potpuno može biti "krivo" stanje šoka ali i pokušaj otklanjanja odgovornosti.
Županijsko državno odvjetništvo smatra kako se radi o ubojstvu za koje je zapriječeno od pet do 20 godina zatvora dok mr. sc. Željko Gulišija, koji zastupa obranu, tvrdi da je Bruno Barić počinio kazneno djelo nehatnog prouzročenje smrti za koje je zapriječena kazna od šest mjeseci do pet godina zatvora. Na idućem ročištu na Županijskom sudu optuženi će iznijeti svoju obranu.