Amina Šabanagić, tada 21-godišnjakinja, zadavljena je i bačena u potok iza muslimanskog groblja Greda u Sanskom Mostu. Unatoč opsežnim istragama i ispitivanjima nekoliko stotina osoba, ubojica nije otkriven ni nakon sedam godina.
Policija sumnja da bi Paravinja mogao biti povezan s ovim slučajem, te su prije nekoliko dana posjetili Kazneno-popravni zavod Kula u Istočnom Sarajevu kako bi uzeli uzorke Paravinjinog DNK.
Presuda Draganu Paravinji za pokušaj silovanja S. G. u Dvorištima 2002. godine bit će donesena u petak 15. srpnja, a tužiteljstvo za njega traži maksimalnu desetogodišnju kaznu zatvora. Na to se Paravinja samo podsmjehnuo.
Obrana traži da se Dragana Paravinju oslobodi ili, ako bude osuđujuća, da presuda bude uvjetna.
Nešto prije 13 sati Paravinja je doveden u sud u Sokolcu u BiH. Neuropsihijatrica Zorica Lazarević za Paravinju je rekla da su njegove intelektualne sposobnosti na razini gornjeg prosjeka, da je patološki lažljivac, agresivan i da nema osjećaj krivnje i kajanja. Istaknula je da je sposoban za praćenje suđenja.
Malo poslije 13 sati svjedočiti je počela Paravinjina žrtva S. G. koju je u Dvorištima 2002. godine pokušao silovati, a javnost je isključena iz tog dijela rasprave, piše Večernji list.
Paravinjina odvjetnica po službenoj dužnosti Milana Borovčanin Bulić trenutačno prikuplja i podatke ima li Paravinja uistinu državljanstvo BiH, kako je rekao prilikom izjašnjavanja o izručenju Hrvatskoj i Srbiji. Pokaže li se to točnim, BiH ga neće izručiti.
specijal-201012070191004-Antonia Bilić
Vezani članci:
arti-201107120582006 arti-201107110003006