Srđan Kuščević, pročelnik područnog ureda Civilne zaštite Split, i Nikola Martinić Dragan, zapovjednika vatrogasnog operativnog područja Brač, održali su konferenciju za medije na kojoj su komentirali današnji pad Cessne na otoku Braču.
Kuščević je kazao kako su nakon dojave sve službe upućene na teren da su vatrogasci nakon sat vremena pronašli zrakoplov i tri osobe koje su bile pri svijesti.
"Prebačene su u zračnu luk Brač gdje ih je helikopter HRZ-a prebacio u bolnicu u Split. Vatrogasci su ostali dežurati na lokaciji radi eventualnog izbijanja požara te policija osigurava mjesto događaja", kazao je Kuščević.
Kazao je i kako ne teren nepristupačan te da je vatrogascima trebalo neko vrijeme da lociraju i pronađu zrakoplov. Kazao je i kako se pretraga radila dronovima, no da su putnici i zrakoplov uočeni fizički.
"Mogu reći da su osobe bile pri svijesti, tako su i transportirane u bolnicu. Liječnički tim će utvrditi težinu ozljeda", kazao je Kuščević.
"Jedna osoba iz zrakoplova javila se kontroli leta na Braču tako da smo imali potvrdu da su živi, potraga je urodila plodom. Sve operativne snage su odradile kvalitetno svoj posao", kazao je.
Martinić je kazao da su dojavu od zračne luke Brač dobili u 9:32 te da su na teren upućene vatrogasne snage DVD-a Supetar i DVD-a Bol sa 17 vatrogasaca i 7 vozila.
"Pokušali smo locirati mjesto pada, radi se o teškom i nepristupačnom terenu, bez ceste i s više kozjih puteva. Jedna vatrogasna postrojba je locirala olupinu i krenula je akcija spašavanja", kazao je Martinić.
"U najkraćem mogućem roku smo s dva tima hitne medicinske pomoći došli do unesrećenih, imobilizirali ih, osigurali. Izvlačenje je trajalo pola sata, radi se o južnoj strani otoka Brača velikom nagibu i nepristupačnom terenu", kazao je.
Istaknuo je i da ovo nije jedina zrakoplovna nesreća na Braču te da je na otok palo sigurno 5-6 zrakoplova u zadnjih dvadesetak godina.
Informaciju o tome otkud je zrakoplov poletio, kazao je, nema.