Čilić ekspresno svladao Berrera

Kraće od očekivanog trajao je meč Marina Čilića i Michaela Berrera u 1. kolu ATP turnira u Münchenu. Čila je žilavog Nijemca svladao za samo sat i osam minuta s ukupnih 6:4, 6:2.

5.5.2010.
15:15

Marin je već u prvom nastupu u Münchenu opravdao status prvog nositelja te je bez većih problema u dva seta pobijedio inače neugodnog domaćeg tenisača.

Već kod 2:2 u prvom setu, Čilić je napravi prvi break te je prednost uspio održati do kraja. U drugom je sve izgledalo još lakše i brže, odmah na startu oduzeo je servis Nijemcu i rutinski priveo meč kraju.

U drugom kolu Marin će ponovno igrati protiv domaćeg tenisača s kojim se dosad nije susretao, Simona Greula, inače 62. na ATP listi.

Ivo Karlović nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira tenisača u Beogradu. U dvoboju 2. kola bolji od njega je bio Rus Igor Andrejev sa 6:4, 7:5 nakon sat i 27 minuta igre.

Bio je ovo treći susret Karlovića i Andrejeva i prva pobjeda ruskog igrača.

Karlović tijekom čitavog meča nije uspio izboriti niti jednu priliku za break, dok je Andrejev u svakome setu po jednom oduzeo servis našem igraču što mu je bilo dovoljno za pobjedu.