Dubrovnik je bio na udaru oluje. A Stradun ostao neprepoznatljiv nakon udara vjetra. Hrpe drva i željeza zatrpale su stari grad. Letjeli su suncobrani, stolovi, stolice, razbježali se gosti s terasa.
Oluja je iznenadila ugostitelje koji skupljaju porušeni inventar i čiste Stradun od smeća. Turisti koji su se došli okupati nisu ni sanjali da će se klizati natopljenim Stradunom.
"Došli smo iz kišne Švicarske da uhvatimo malo sunca i pogledajte što nas je dočekalo. Valjda će sutra biti bolje", rekla je Loren iz Švicarske.
Pijavica je harala morem kod Orebića. Velikom brzinom s pučine se približila obali.
Obilna kiša sručila se i na otok Vis. Stepenice su se pretvorile u slapove, poplavile su ulice Komiže.
Sinoćnje nevrijeme na zadarskom području uzrokovalo je sudar dvaju trajekata u luci Gaženica. Posada je ostala nemoćna kada je kod privezivanja olujni vjetar zanio "Bartola Kašić" koji je udario "Vladimira Nazora". Nitko nije ozlijeđen.
"Puhalo je, padala je velika kiša, nije se vidio prst pred okom. Tu je stao, čekao da stane nevrijeme. Kad je stalo, onda je pokušao ući ovamo", ispričao je očevidac.
Dok "Bartol Kašić" mora na popravak, drugi trajekt pretrpio je manja oštećenja.
Na Jadranu su pale velike količine oborina. Najviše na Komiži gotovo 50 litara te na Mljetu. Nešto manje na Lastovu, Hvaru i na području Zadra.
U Zagrebu je prošle noći vjetar otpuhao nekoliko krovova. Voda je opet ušla u podrume u Sesvetskom Kraljevcu pa su vatrogasci intervenirali više od stotinu puta.
Nevrijeme se s velikom količinom oborina možemo očekivati ponovno sredinom tjedna.
"Već sutra još snažnija ciklona zahvatit će Veliku Britaniju, preko zapadne Europe doći će do naših krajeva, gdje će se formirati ciklonalni centar, što znači novo nevrijeme i novi pad temperatura", rekla je meteorologinja RTL-a TeaBlažević.
Nastavlja se nestabilno i promijenjivo ljeto. Rijetki pamte ovoliko kiše, vjetra i oluje koji u cijeloj zemlji uzrokuju niz problema.