Cibosi izbjegli debakl, ali ne i poraz

U susretu 9. kola A skupine Eurolige Cibona je u Kaunasu izgubila od Žalgirisa 68:61, no još uvijek je ostala u igri za plasman u TOP 16.

7.1.2010.
23:14

Bio je to sudar klubova velike povijesti i tužne sadašnjosti, sudar dvaju bivših europskih prvaka koji trenutačno proživljavaju velike financijske probleme. Cibona i Žalgiris su ukupno osvojili više od 70 trofeja, no nažalost danas pripadaju drugom razredu europske košarke.

Cibona je u Kaunasu tražila pobjedu kojom bi osigurala plasman u drugi krug natjecanja, no doživjela je poraz, na koncu ipak podnošljiv premda je u pojedinim trenucima gubila sa više od 20 razlike.

Vukovi su očajno otvorili utakmicu, u četvrtoj minuti bilo je već 13:0 za Žalgiris. Na koncu prve četvrtine domaćin je imao prednost 24:10. U drugoj dionici Cibona se malo pribrala, no i taj dio igre otišao je na stranu Litvanaca, pa je Žalgiris na poluvremenu imao velikih 16 koševa prednosti (39:23). U drugom poluvremenu, a posebice u posljednjoj četvrtini, Cibona je napokon počela igrati no bilo je suviše kasno.

Za Cibonu je veliki hendikep bilo neigranje Jamonta Gordona koji se nije na vrijeme vratio iz SAD, a najefikasniji igrači u gostujućim redovima bili su Marko Tomas sa 18 koševa, dok su Marin Rozić i Vedran Princ dodali po 11 poena. Domaćine su predvodili Marcus Brown sa 20 koševa, Tadas Klimavicius je dodao 12, a Dainius Salenga 11 ubačaja.

Cibosi u zadnjem kolu očekuje domaći ogled protiv francuskog ASVEL-a i za prolaz dalje Zagrepčanima treba pobjeda od četiri koša razlike.