Bolje da Hrvatska nije ni igrala s Francuskom!

Aktualni svjetski prvaci, koji su do trona stigli pobijedivši Hrvatsku u Zagrebu 2009., rutinski su u polufinalu svladali Švedsku.

28.1.2011.
20:00

Reprezentacija Francuske je u prvoj polufinalnoj utakmici SP-a bez problema svladala Švedsku 29:26 (15:12) tako da će aktualni svjetski prvaci naslov u nedjelju braniti protiv Danske koja je svladala Španjolsku 28:24 (12:12).

Podsjetimo, Hrvatska nije pronašla odgovor na igru Švedske koja je Kauboje pobijedila sa četiri razlike (29:25) pa se postavlja pitanje kako bi završio uvijek 'nabrijani' dvoboj Balića i društva protiv Karabatića i suigrača.

Mađarski rukometaši zauzeli su sedmo mjesto na SP-u zahvaljujući 31:28 (16:14) pobjedi protiv Poljske u Kristianstadu.

Mađari su ovom pobjedom osigurali nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2012. godine u Londonu. Naime, samo svjetski prvak će izboriti izravni plasman u London, dok će reprezentacije poredane od drugog do sedmog mjesta u kvalifikacije.

KRAJ: Francuska je pobijedila rezultatom 29:26!

59' (29:25) - Obje reprezentacije zabijaju po pogodak, malobrojni Francuski navijači slave

58' (28:24) - Šveđani zadnje dvije minute igraju s igračem manje, Gigou ih kažnjava s dva gola zaredom

57' (26:24) - Gille četiri minute prije kraja zabija vrlo važan gol za Francusku, uzvraća Arrhenius

55' (25:23) - Šveđani dolaze sa minus sedam na minus dva! Napravili su seriju 6-1!

54' (25:22) - Larhom šest i pol minuta prije kraja smanjuje na četiri rezlike, a odmah nakon njega zabija i Kallmän

50' (25:20) - Carlen zabija za domaćina, no Karabatić odlično asistira Gilleu koji zabija svoj sedmi gol

48' (24:19) - Šveđani zabijaju dva gola zaredom i vraćaju tračak nade navijačima da mogu pobijediti

44' (24:17) - Gigou nema milosti, iz kontranapada povećava prednost Francuza

44' (23:17) - Karabatić prvi put odvodi Francuze na šest golova prednosti, švedski 'brod' lagano tone

43' (22:17) - Kallmän strijelac za Šveđane, no na drugoj strani uzvraća nevjerojatni Gille svojim četvrtim golom u nastavku

42' (21:16) - Peti gol Gillea za ponovnih pet razlike

39' (20:16) - opet gol na gol. za Francuze zabija Gille, a za domaćina Du Rietz

38' (19:15) - Joli sa sedam metara precizan, no na drugoj strani ne griješi Ekberg

37' (18:14) - Doder pogotkom vraća švedski minus na četiri razlike

33' (18:13) - Za Šveđane zabija Carlen, a za Francuze Gille

31' (17:12) - Abalo zabija drugi gol Francuza u nastavku i stvora prednost od +5

Počelo je drugo poluvrijeme!

30' (15:12) - Završilo je prvo poluvrijeme na koje je Francuska otišla s tri gola prednosti!

29' (14:11) - Guigou jedva zabija sa sedam metara, no lopta ipak ulazi u gol za tri gola prednosti

28' (13:11) - Svjetski prvaci se opet vraćaju na dva razlike

25' (11:10) -Šveđani dolaze na -1. Prvo zabija Du Rietz, a nakon njega i Källman

24' (11:8) - Šveđani se ne predaju, no Barachet zabija na drugoj strani

20' (10:7) - Šveđani smanjuju na dva razlike, no Guigou svojim četvrtim golom vraća na tri pogotka prednosti

17' (9:6) - nastavlja se žestoka bitka u svakom napadu

14' (6:4) - Francuska je počela igrati svoju igru, vodi s dva razlike, zabio je Guigou

10' (5:4) - Svjetski prvaci nakon 10 minuta igre stižu predost domaćina, a odmah nakon toga i prelaze u vodstvo

9' (3:4) - Francuzi smanjuju prednost sa sedam metara

6' (2:4) - obrane su malo popustile, Šveđani su poveli sa 4:2

5' (1:1) - Šveđani su poveli, no Francuzi odmah uzvraćaju

1' - počela je bitka u Malmöu

arti-201101280128006U prvom polufinalnom susretu Svjetskog rukometnog prvenstva sastaju se domaćin Švedska i Francuska, dok će u drugom snage odmjeriti zasad jedina neporažena reprezentacije Danska i Španjolska.

Podsjetimo, u završnom dvoboju prve skupine, igranom u Jönkoppingu, Francuska je nadigrala Island 34:28 potvrdivši prvo mjesto u skupini. Sastav Claudea Oneste upisao je dosad sedam pobjeda i remi protiv Španjolske, drugoplasirane momčadi u skupini.

Danska se na putu do polufinala nije nigdje 'poskliznula' te je u svojoj zadnjoj utakmici pobijedila i domaćina 27:24.