Blamaža Francuza, osramotili se i igrom i rezultatom!

Vrijeme je za konačni rasplet u skupini A.

22.6.2010.
17:53

Rustenburg. Stadion Royal Bafokeng. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska). Strijelac: 0:1 - Suarez (43).

MEKSIKO: Perez - Osorio, Rodriguez, Moreno (od 57. Castro), Salcido - Torrado, Marquez, Guardado (od 46. Barrero) - Dos Santos, Franco, Blanco (od 63. J. Hernandez).

URUGVAJ: Muslera - M. Pereira, Victorino, Lugano, Fucile - A. Pereira (od 77. Scotti) , Perez, Arevalo Rios - Cavani, Forlan, Suarez (od 85. Fernandez). Udarci: 11 - 15 Udarci izvan okvira: 9 - 10 Udarci u okvir: 2 - 5 Korneri: 6 - 7 Zaleđa: 2 - 0 Prekršaji: 20 - 13 Žuti kartoni: 2 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 59 posto - 41 posto KRAJ - Urugvaj je osvojio prvo mjesto u skupini A, Meksiko je unatoč porazu ostao drugi te također izborio put u osminu finala.

86' - novi žuti karton za Meksikance, sudac je opomenuo Castra zbog grubog prekršaja na Perezu.

http://video.rutube.ru/e63e716acbc66872fc5e76772714df5cMangaung/Bloemfontein. Stadion Free State. Sudac: Oscar Ruiz (Kolumbija). Strijelci: 0:1 - Khumalo (20), 0:2 - Mphela (37), 1:2 - Malouda (70).

FRANCUSKA: Lloris - Sagna, Gallas, Squillaci, Clicky - A. Diarra (od 82. Govou), Diaby - Gignac (od 46. Malouda), Gourcuff, Ribery - Cisse (od 55. Henry).

JUŽNA AFRIKA: Josephs - Ngcongca (od 55. Gaxa), Mokoena, Khumalo, Masilela - Pienaar, Sibaya, Khuboni (od 78. Modise), Tshabalala - Mphela, Parker (od 68. Nomvethe).

CRVENI KARTON: Gourcuff (25) Udarci: 10 - 21 Udarci izvan okvira: 6 - 11 Udarci u okvir: 4 - 10 Korneri: 3 - 5 Zaleđa: 6 - 3 Prekršaji: 10 - 12 Žuti kartoni: 1 - 0 Crveni kartoni: 1 - 0 Posjed lopte: 50 posto - 50 posto 85' - izbornik Oscar Tabares je povukao strijelca Suareza, a na teren poslao A. Fernandeza.

77' - žuti karton za Hernandeza zbog povlačenja suparničkog igrača za vrat.

77' - promjena kod Urugvaja, igru je napsutio ozlijeđeni Alvaro Pereira, a na teren je utrčao jedan od najiskusnijih Urugvajaca Scotti.

76' - dobar pokušaj mladog Javiera Hernandeza, čiji su otac i djed također igrali na svjetskim prvenstvima, ali lopta nije stigla do urugvajskih vrata.

68' - javna opomena za Fucilea i slobodni udarac za Meksiko u izglednoj poziciji, no ništa od svega toga.

64' - nevjerojatan promašaj Francisca Rodrigueza! Ostao je sasvim sam na pet metara, no glavom je pucao pored stative.

63' - kapetan se umorio i izbornik Javier Aguirre je odlučio povući Blanca, a šansu opet dati mladom Javieru Hernandezu.

57' - druga izmjena kod Meksikanaca, izašao je Moreno, a ušao Israel Castro.

54' - vrhunska prilika za Urugvaj! Pokušaj glavom kapetana Lugana nakon ubacivanja iz slobodnog udarca sjajno je obranio Perez. Lopta je došla do A. Pereire, čiji je udarac završio u meksičkom bloku.

50' - pucao je Cavani iskosa s desne strane, ali točno u Pereza.

47' - slobodni udarac za Blanca, lopta je preletjela živi zid, ali je završila u naručju vratara Muslere.

46' - odmah promjena u meksičkom sastavu, u svlačionici je ostao Guardado, a njegov mjesto je zauzeo Barrero.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - iako se očekivao miroljubivi susret na remi, obje reprezentacije su tražile pogodak. Meksiko je imao loptu puno više u svom posjedu (58 posto prema 42 posto), ali je Urugvaj bio opasniji prema naprijed. Forlna i suigrači su uputili čak 8 udaraca, a Meksikanci samo tri.

43' - GOL!!! Malobrojni urugvajski napadač izigrali meksičku obranu, Cavani je sjajno ubacio za Suareza, koji je postigao prvi gol na SP-u.

41' - udarac Salcida je otišao visoko iznad grede.

28' - umalo je urugvajskoj obrani ponjegao Dos Santos, no u posljednji čas je spasio Fucile vrhunskim startom.

26' - pokušaj Cavani u meksičkom šesnaestercu, no lopta nije došla do cilja.

22' - greda za Meksiko! Opalio je Guardado s 30-tak metara, lopta je udarila u gredu, odbila se od trave i izašla prema polju. Prava bomba!

21' - brzi kontranapad za urugvajsku reprezentaciju, Pereira je krenuo sam prema Perezu, no pucao je vrlo loše pored gola. Urugvajac je u ovoj situaciji bio sebičan jer je imao dvojicu puno bolje postavljenih suigrača.

18' - novi opasan udarac Urugvaja! Ubačaj iz kuta sletio je na glavu nečuvanog Victorina, ali urugvajski stoper je pucao preko grede.

13' - slobodni udarac za Forlana iskosa s lijeve strane, ubacivanje u peterac Meksika, no vratar Perez je boksao loptu u aut.

10' - opasan napad Meksika, urugvajski branič Lugano u posljednji tren izbacio u korner.

6' - zicer za Urugvajce! Meksička obrana je kardinalno pogriješila, lopte se dočepao Suarez, krenuo prema vrataru Perezu, ali je pucao tik pored vratnice.

5' - slobodni udarac za Urugvaj, no M. Pereira je pucao visoko iznad gola.

1' - odmah prvi pokušaj Meksikanaca, pucao je Rafa Marquez, ali lopta je otišla pored vrata.

1' - počeo je dvoboj za prvo mjesto u skupini A, oba izbornika su na travnjak poslala najjače sastave, što znači da nema nikakvog kalkuliranja.

NAJAVAU međusobnom obračunu za prvo mjesto igraju Meksiko i Urugvaj, koje bi eventualni remi odveo zajedno u osminu finala, pa kladionice već bruje da je 'X siguran fiks'.

arti-201006220002006Postoji, međutim, jedan problem u toj 'teoriji zavjere' – drugoplasirani sastav skupine A najvjerojatnije će igrati protiv Maradonine Argentine, a to se sigurno ne sviđa ni jednima ni drugima.

arti-201006220189006Nakon niza skandala, Francuzi protiv domaćina igraju za čast, a imaju i još nekih teoretskih izgleda za plasman u drugi krug. Tricolorima treba visoka pobjeda koja bi ih u nekoj ludoj kombinaciji progurala u osminu finala, no čini se da su skandali oduzeli svu energiju Domenechovim igračima koji jedva čekaju da se sve završi.