Alispahićevim škaricama Šibenik se približio Europi

U susretima 28. kola HNL-a Cibalia je slavila na gostovanju u Čakovcu te domaćina gurnula prema drugoj ligi.

1.5.2010.
22:18

Karlovac - Šibenik 0:2 Mini-derbi kola igrao se u Karlovcu iz kojeg je Šibenik otišao s punim plijenom kojeg je najavio Alispahić u 61. minuti susreta zabivši škaricama. Domaćin je imao priliku izjednačiti u 72. preko Lajtmana čiji je pokušaj zaustavio vratar Blažević, dok je u sudačkoj nadoknadi Zec sjajnim pogotkom potvrdio pobjedu.

Međimurje - Cibalia 0:2 arti-201004300720006Drugoplasirana Cibalija je 'preživjela' gostovanje kod Čakovca i upisala 15. ovosezonsku pobjedu. Nakon bljedunjavog prvog dijela koje nije obilovalo akcijama, vinkovački nogometaši su do vodstva stigli u 50. minuti kada je Lukačević matirao domaćeg vratara s desetak metara. Pobjedu je potvrdio Radotić u 77. minuti utakmice.

Istra - Inter 2:0 Puljani su na svom terenu bili bolja od Intera s 2:0 te iskoristili poraz Međimurja za bijeg s dna tablice. Domaćin je stigao u vodstvo u 21. minuti nakon što je Balić srušio Alimija u kaznenom prostoru, a Šehić s bijele točke zabio svoj 12 prvenstveni pogodak.

Pobjedu je potvrdio isti igrač u 58. minuti nakon što je Chago sjajno nanizao sedam, osam igrača i nesebično dodao strijelcu koji nije imao problema s ubacivanjem lopte u mrežu.

Slaven Belupo - Rijeka 1:1 Slaven Belupo i Rijeka su u Koprivnici podijelili bodove. Domaćina je u vodstvo doveo Poldrugač nakon kornera u 33. minuti, no Rijeka je uspjela iščupati bod 16 minuta prije kraja lijepim pogotkom Križmana.

Zadar - Lokomotiva 1:1 Zadrani su na svom stadionu napadali goste iz Zagreba cijelo prvo poluvrijeme, no nisu uspjeli realizirati terensku nadmoć. Ipak, to im je uspjelo u 53. minuti kada je Mršić realizirao penal, a Lokomotiva je uzvratila istom mjerom sedam minuta kasnije kada je precizan bio Poljak.

Osijek - Varteks 1:1 Osječane je u Gradskom vrtu šokirao Sačer, koji je u 15. minuti uletio u prazan prostor, pokupio Golubarovu loptu i zabio za vodstvo, dok je bod domaćinu osigurao Nikšić u 66. minuti.