Ajax do pobjede tek u sudačkoj nadoknadi

U susretima 30. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax i PSV su ostvarili pobjede.

4.4.2010.
19:02

Ajax je na gostovanju teškom mukom slomio ADO Den Haag 1:0, a pogodak odluke zabio je Toby Alderweireld u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Dugo se mučio i PSV koji je na gostovanju identičnim rezultatom porazio Willem II Tilburg. Gol odluke zabio je Balazs Dzsudzsak u 81. minuti iz jedanaesterca.

Feyenoord je odigrao bez golova protiv NAC Brede.

Na ljestvici i dalje vodi Twente sa 77 bodova, Ajax je drugi sa četiri boda manje, dok je na trećem mjestu PSV sa 72 boda. Feyenoord je četvrti (56), a AZ Alkmaar na petom mjestu (54).

Rezultati: ADO Den Haag - Ajax Amsterdam 0:1 Feyenoord - NAC Breda 0:0 Heracles Almelo - NEC Nijmegen 2:0 Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0:1 Igrano u subotu: AZ Alkmaar - Utrecht 2:0 Roda JC Kerkrade - RKC Waalwijk 5:1 Heerenveen - Sparta Rotterdam 4:1 Vitesse Arnhem - Groningen 3:0 VVV-Venlo - Twente Enschede 0:2