pripazite što potpisujete /

Pokrivanje štete: Postoji li veza između istrošenih guma na automobilu i naplate osiguranja?

Image
Foto: Borna Filic/PIXSELL

To što sve ljudski um može proizvesti kao „ideju“ e to ni jedna polica osiguranja ne može obuhvatiti

4.12.2019.
9:29
Borna Filic/PIXSELL
VOYO logo

Pametni znaju čemu služi kasko osiguranje! Ukoliko vam netko pokuša podvaliti odgovor kako su njime doslovno, ali doslovno pokrivene sve moguće „gluposti i bedarije“ koje vlasnik vozač vozila može napraviti, pod uvjetom da ima valjanu vozačku dozvolu te da štetu nije napravio mortus pijan i/ili drogiran a niti namjerno, znajte da ne govori istinu. Točnije nije upoznao pravu prirodu čovjeka. To što sve ljudski um može proizvesti kao „ideju“, to ni jedna polica osiguranja ne može obuhvatiti! S druge strane znate kako se kaže, sve što nije zabranjeno i/ili isključeno je dozvoljeno tj. pokriveno policom osiguranja, piše HAK revija

Budući da većini vozača, vlasnika vozila zimske gume predstavljaju ekstreman financijski izdatak, mnogi svake godine odgađaju njihovu kupnju, sve se nadajući blagoj zimi. Ljeta u ovim krajevima postaju nepodnošljiva, zime blage... Klimatske promjene su tu, čemu panika zbog snijega i leda? Uostalom, kakve veze zimske gume imaju s kasko osiguranjem? Imaju, naravno, kao i s ostvarivanjem dobiti osiguravajućih kuća. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pazite stoga na uvjete za osiguranje automobilskog kaska. Kasko osiguranje je dobrovoljno osiguranje. Uvjete stoga ne propisuje regulator, Hrvatski ured za osiguranje nego osiguratelji. Znači razlika može biti od osiguravajućeg do osiguravajućeg društva.

Iz osigurateljnog pokrića isključene su između ostalog i štete nastale kao posljedica korištenja vozila bez propisne zimske opreme sukladno propisima države u kojoj se dogodio osigurani slučaj, osim u slučaju kad šteta nije u uzročnoj vezi sa stanjem na cesti. Kad smo već kod guma još jedna napomena iz osigurateljnog pokrića isključene su i štete nastale zbog „ćelavosti guma“, kako se od milja naziva ta vozačima dobro znana pojavnost! Nije da su glumama „otpale dlake“, nego su se ozbiljno izlizale. Godina proizvodnje i način korištenja, temeljito raubanje čini svoje! Svi znaju što znači dubina šara na gumama, ali da vas netko u gluho doba noći naglo prene iz sna i pita znate li kolika mora biti dubina utora pneumatika po gaznoj površini, priznajte da biste pomislili da je riječ o nekom terminu iz vama nepoznate teorije struna! Radi se dakako o jednoj te istoj stvari!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Doista većina osiguravajućih kuća iz pokrića po osnovi kasko police isključuje i štete nastale zbog istrošenosti guma preko propisane granice i neodržavanja vozila. Ako računate na pokriće štete po osnovi police kasko osiguranja neka vam ne bude teško baciti oko na vašu zimsku opremu, stanje guma, a osobito na opće uvjete pokrića upravo one osiguravajuće kuće kod koje imate kasko. Ono što vrijedi za vašeg prijatelja, kuma, poznanika, rođaka ili tek slučajnog poznanika ne mora vrijediti za vas. Bitno je kome ste potpisali i što ste potpisali. Uostalom kao i inače u životu, piše HAK revija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
pikado
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo