Facebook pamti i ono što ne objavite

Momenat u kojem se vi predomišljate Facebook brzo iskoristi da sačuva sve što ste vi ukucali

20.1.2014.
13:55
VOYO logo

Opcija "self-censorship", odnosno samocenzura je jedna od kontroverznih opcija Facebooka, koja je slabo poznata, ali postoji.

Verovatno vam se desilo da napišete status, ubacite potpis ispod neke fotke, prokomentarišete nešto, pa se onda u poslednjem momentu predomislite i pre objave izbrišete svoju misao. Momenat u kojem se vi predomišljate Facebook brzo iskoristi da zapamti sve što ste vi ukucali.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Portal Business Insider prenosi da je ta tehnologija slična GMail Draft opciji, s tom razlikom što GMail čini da nam pomogne pamteći neposlate poruke, dok s druge strane korisnici od Facebooka ne očekuju da pamti neobjavljene misli. Više se o ovom problemu priča od kada su dvojica bivših zaposlenih iznela informacije da je preko pet miliona neobjavljenih statusa i drugih sadržaja sakupljeno samo na engleskom govornom području tokom nekog vremena.

Facebook za ovo koristi poseban kod koji do vas stiže preko pregledača interneta. Kod analizira sve što kucate u bilo kojem prozoru i informacije šalje nazad Facebooku u metadata obliku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Politika i Uslovi korišćenja Facebooka ne govore ništa o podacima koje NE objavimo, pa ostaje nejasno zašto ih Facebook sakuplja i kako ih koristi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Toma
Otok iskušenja
Senorita 89
Versailles
hABAZIN VS. mAGYAR
default_cta
Brak na prvu
Hell's kitchen
Trumbo
Ljubavna zamka
Vlakovi
default_cta
Pevačica
Obiteljske tajne
Brak na prvu Australija
Cijena strasti
VOYO logo