Podsjetimo, Codeanywhere želi postati poput Google Docsa, ali za developere, odnosno, riječ je o editoru za kodiranje koji je smješten na webu. Tehnologija omogućuje razvijanje web stranica i aplikacija iz bilo kojeg internetskog preglednika, a kod je odmah spremljen u “oblak”, piše Netokracija.com.
Kako je ulagač pomalo neobičan za ove prostore, Ivan Burazin, suosnivač projekta, objašnjava kako je došlo do prvotnog kontakta:
"Sve je krenulo preko Angel Liste. Ulagač je prije nekoliko mjeseci počeo pratiti Codeanywhere, nakon čega sam mu zahvalio na tome i pružio dodatne informacije o projektu. Na taj smo način počeli razgovarati, a projekt mu se toliko svidio da je ponudio investiciju. Šest mjeseci kasnije… Evo nas!"
Codeanywhere sada ima preko 150.000 korisnika, a Burazin otkriva kako konverzija u korisnike koji plaćaju konstantno raste, ali organski. Vjeruje da će nakon lansiranja nove verzije ubrzati konverzije. Investiciju će uložiti u ljudske resurse, odnosno razvoj – do sada su znali što trebaju napraviti (poput kreiranja alata za kolaboraciju i nativnih mobilnih aplikacija), a sada imaju i potrebna sredstva. Burazin otkriva i planove za svoje druge projekte:
Sada se planiram fokusirati na Codeanywhere, stoga ću većinu svoga vremena trošiti upravo na to. Što se tiče ostalih projekata, ostajem većinski vlasnik i odlučivat ću o strateškim pitanjima. No, istodobno sam postavio voditelje koji će se baviti svakodnevnim vođenjem.
Ben Welch-Bolen, osnivač tvrtke Site5, vjeruje kako je investicija prilika da se ubrza rast tehnologije, kakvu nudi Codeanywhere, a koja će promijeniti navike developera diljem svijeta.
Inače, Codeanywhere je dostupan u besplatnoj i premium verziji. Premium trenutno košta 5 dolara mjesečno, a uskoro bi trebala biti dostupna i plaćena timska verzija.