Ova grupa pod skraćenim imenom TAO zadužena je za pristup elektroničkim uređajima svim raspoloživim sredstvima.
Pripadnici TAO su znatno mlađi od prosječnog osoblja zaposlenog u američkoj Nacionalnoj sigurnosnoj agenciji (NSA), piše Spiegel Online.
Njihov posao je razbijanje kodova, manipulacija i iskorištavanje računalnih mreža, pa su ovo na neki način ujedno i hakeri i državni službenici u jednom.
Prema izvješću, TAO se bavi određenom špijunskom djelatnošću, međutim postoje neke aktivnosti koje je Spiegel Online istaknuo kao "posebno invazivne".
Prvo, TAO program može presresti hardver, kao što su prijenosna računala, prije nego što budu isporučena korisnicima.
Na taj način na uređaje se može instalirati zlonamjerni softver koji omogućava da vlasnik računala bude špijuniran bez ikakvog znanja o tome. Proces je nazvan "interdiction" (zabrana), a njime se omogućava NSA da preusmjerava pošiljke potrošačkih uređaja na tajne lokacije ne kojima postoje radionice gdje agenti pažljivo otvaraju pakete tako da izgledaju kao da nitko ništa nije dirao nakon što na te uređaje instaliraju program za špijuniranje.
TAO agenti također mogu koristiti "bugove" u Microsoft Windows operativnom sustavu kako bi pronašli potencijalne sigurnosne propuste u računalu osumnjičenog. Na primjer, kadgod korisnik Windowsa dobije upozorenje s porukom o grešci u skočnom (pop-up) prozoru, TAO može dobiti uvid u to kakve podatke korisnik šalje preko interneta. Ti podaci mogu pomoći TAO postrojbi da iskoristi sigurnosne propuste u Windowsima i da instaliraju zlonamjeran softver na računala.
I na kraju, agenti TAO postrojbe mogu presretati komunikacije koje se odvijaju preko podmorskih kablova koji prenose internet promet velikih, prekomorskih telekomunikacijskih kompanija. To omogućuje agenciji NSA da prati cjelokupne internetske komunikacije između dviju zemalja.
http://www.spiegel.de/international/world/the-nsa-uses-powerful-toolbox-in-effort-to-spy-on-global-networks-a-940969.html