Facebook je krajem ožujka ove godine kupio start-up tvrtku za virtualnu stvarnost Oculus Rift VR za 2 milijarde dolara. Google ima svoj vlastiti Cardboard projekt kojemu je cilj da svatko može iskustiti virtualnu stvarnost na jednostavan, zabavan i jeftin način. Naime, cijena mu je samo 25 dolara.
Ako još niste isprobali kao radi virtualna stvarnost, iskušajte. To iskustvo stavlja vas direktno u sredinu neke video igre ili na određenu lokaciju.
No, James Cameron nije uvjeren da je virtualna stvarnost sljedeća velika stvar koja će biti u trendu i za kojom će svijet poluditi.
Govoreći na Wall Street Journal konferenciji, redatelj koji je odgovoran za dva filma koja imaju najviše zarade svih vremena - "Titanic" i "Avatar" - i tko je poznat po tome da pomiče granice tehnologije na velikom ekranu, rekao je da nije impresioniran virtualnom tehnologijom.
Najprije su njegovi komentari primjećeni na Cinemablendu o čemu je pisao i Hollywood Reporter.
"Čini se da postoji puno uzbuđenja oko nečega što meni iskreno izaziva zijevanje", rekao je Cameron na konferenciji.
"Pitanja koja su mi se uvijek ponavljala su; kad će to biti zrelo, kad će to biti prihvaćeno od strane šire javnosti, kada će ljudi početi autorski raditi u virtualnoj stvarnosti i što će to biti?"
Cameron je zapravo kritizirao tehnologiju virtualne stvarnosti jer je još uvijek statična i ograničena s obzirom na svoje ogromne potencijale.
Takvu kritiku možda Mark Zuckerberg ne želi čuti, ali ne brini se Zuck, Cameron kaže da Oculus nije tako loš.
"Oculus Rift je u redu, dobio je dobar zaslon i takve stvari", rekao je Cameron.
Cameron radi na tri nastavka "Avatara" koji se u kinima očekuju 2016., 2017. i 2018. godine.
//www.youtube.com/embed/u0EHgppRojM?rel=0