RUKOMETNA LIGA PRVAKA / Zagreb ispustio pobjedu

Rukometaši Zagreba CO unatoč neodlučenom ishodu u Njemačkoj, prvu fazu Lige prvaka završili na prvom mjestu

13.11.2008.
21:20

Rukometaši Zagreb Croatia Osiguranja remizirali su s Rhein Neckar Löwenom na gostovanju u Karlsruheu 27-27 u posljednjem kolu prvog dijela Lige prvaka.

Imao je Zagreb na poluvremenu prednost od pet pogodaka 15-11, a izvrsni su bili vratar Škof i Domagoj Duvnjak. Prednost je Zagreb održavao i u nastavku, te je tako u 41. minuti imao najveću prednost, od šest golova (21-15).

Međutim, petnaest minuta poslije domaćini su došli do potpunog preokreta i vodstva 25-24. Ipak, Zagreb je uspio ponovo preći u vodstvo golom Štrleka petnaestak sekundi prije kraja, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Poljak Karol Bielecki uspio je poravnati rezultat topovskim udarcem tri sekunde prije kraja i tako je i drugi ovosezonski okršaj ovih momčadi završio neodlučeno (u Zagrebu je bilo 33-33).

Zagreb je skupinu završio na prvom mjestu, s istim brojem bodova kao i Rhein Neckar, ali s boljom gol razlikom (Zagreb ima +26, a Rhein +24). U nastavak natjecanja obje momčadi tako prenose po dva boda.