MANCHESTER ČVRSTO NA VRHU / Vragovi gaze i bez Rooneya

Manchester United pobijedio je na gostovanju Bolton 4:0 i zadržao vrh tablice.

29.3.2010.
10:31

Manchester United slavio je u 32. kolu na gostovanju kod Boltona s 4:0 i ponovno se vratili na vrh Premijerlige.
Pogotke su za Manchester United, koji je igrao bez Waynea Rooneya, postigli Samuel (38.-ag), Berbatov (69. i 78.) i Gibson (82.), dok je kod domaćina Ivan Klasnić ušao u igru u 76. minuti.

Iako rezultat sugerira rutinsku pobjedu, Vragovi su se prilično mučili protiv Boltona koji je prikazao odličnu igru, naročito u prvim minutama susreta. Mreža domaćina načeta je tek u 39. minuti i to zahvaljujući nespretnoj reakciji Samuela. U drugom poluvremenu obje momčadi imale su nekoliko sjajnih prilika, no Manchester je na vratima imao Van der Saara koji je izvadio nekoliko lopti, koje su već svi vidjeli u mreži. S druge strane, Vragove je u napadu predvodio nadahnuti Nani koji je lakoćom probijao lijevi bok i napadačima servirao zicere u 16-ercu.

Statistika govori da je Manchester prema golu uputio šest udaraca od kojih su četiri završili u mreži, dok je Van der Saar obranio pet udaraca domaćih igrača.

Skraćene snimke utakmica 32. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.