NEVJEROJATAN NIZ / Van der Sar blizu rekorda

Vratar Manchester Uniteda, Edwin van der Sar, na pragu je rušenja europskog rekorda u broju uzastopnih minuta s neprimljenim pogotkom.

19.2.2009.
11:22

Manchester United je u zaostalom dvoboju 3. kola engleskog nogometnog prvenstva protiv Fulhama (3-0) sačuvao netaknutnu mrežu i 14. uzastopni put.

Trenutno je nizozemski vratar Uniteda Edwin van der Sar (38) na brojci od 1302 minute bez primljenog gola, što je apsolutni rekord u Engleskoj, ali ne u Europi i svijetu.

Vlasnik najboljeg europskog rezultata u toj kategoriji je bivši belgijski vratar Dany Verlinden, koji na vratima Club Bruggea 1990. godine nije primio pogodak 1390 uzastopnih minuta, dok svjetski rekord drži Geraldo Pareira de Matos Filho, poznatiji kao Mazaropi, koji za Vasco da Gamu sezone 1977/78 nije primio pogodak čak 1816 minuta.

Posljednji je put ovaj nizozemski veteran loptu iz mreže vadio u susretu Premier lige 8. studenog prošle godine kada je Manchester poražen na Emiratesu od Arsenala 2-1.