IZNENAĐENJE U ŠPANJOLSKOJ / Valencia zaustavila Barcu, Rakitić opet briljirao

Povela je Valencia golom Evera Banege u 33. minuti, a poravnao je Lionel Messi u 39. iz 11-erca. Messiju je to 34. prvenstveni gol ove sezone. Sevilla je na domaćem terenu pobijedila Rayo Vallecano sa 2-1.

4.2.2013.
7:35
AP

U 22. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Valencia je na svom terenu protiv Barcelone odigrala 1-1. Povela je Valencia golom EveraBanege u 33. minuti, a poravnao je LionelMessi u 39. iz 11-erca. Messiju je to 34. prvenstveni gol ove sezone.

Sevilla je na domaćem terenu pobijedila Rayo Vallecano sa 2-1 (1-0), a strijelac jednog pogotka bio je hrvatski reprezentativac IvanRakitić, kojemu je to četvrti gol u Primeri ove sezone, a uz to još ima 6 asistencija.

Rakitić je doveo Sevillu u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Na 1-1 je poravnao AlejandroDomínguez u 51. minuti iz 11-erca, da bi AlvaroNegredo u 54. donio pobjedu Sevilli 2-1.

Nažalost, Rakitić je u samoj završnici susreta isključen zbog dva žuta kartona, prvi je dobio u 89., a drugi dvije minute kasnije.