SRBIJA – BRAZIL 0-2, ŠVICARSKA - KOSTARIKA 2-2: / Srbi se napromašivali, Brazil ih sa dva komada poslao kući, i Švicarci u osmini finala

Poznati su i putnici u osminu finala iz skupine E na Svjetskom prvenstvu

27.6.2018.
19:41

Nogometaši Brazila i Švicarske plasirali su se u osminu finala E skupine Svjetskog prvenstva nakon što su Brazilci u Moskvi svladali Srbiju s 2-0 (1-0), dok su u Njižnem Novgorodu Švicarci i Kostarikanci odigrali 2-2 (1-0)

Pogoci Paulinha i Silve

Brazilcima su pobjedu protiv Srbije i potvrdu prvog mjesta u skupini donijeli golovi Paulinha (36) i Thiaga Silve (68).

Švicarci su se kao drugi plasirali u osminu finala, iako nisu uspjeli pobijediti Kostarikance. Blerim Džemaili je u 31. minuti doveo Švicarce u vodstvo, a u 56. minuti je za Kostarikance izjednačio Kendall Waston. U 88. minuti za Švicarce je gol zabio Josip Drmić, a u trećoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca je konačnih 2-2 postigao Bryan Ruiz.

Brazilci će 2. srpnja u samari igrati sa Meksikom, a 3. srpnja u Sankt Peterburgu igraju Šveđani i Švicarci.

Serbia - Brazil Rezultati uživo

Switzerland - Costa Rica Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO: SRBIJA - BRAZIL 0-2

SRBIJA: Stojković; Rukavina, Kolarov, Veljković, Milenković; Matić, Milinković-Savić, Tadić; Ljajić, Kostić, Mitrović

BRAZIL: A. Becker; T.Silva, Miranda, Marcelo, Fagner; Casemiro, Coutinho, Paulinho; Willian, Jesus, Neymar

UŽIVO: ŠVICARSKA - KOSTARIKA 1-1

ŠVICARSKA: Sommer; Rodriguezt, Akanji, Schar, Lichsteiner; Xhaka, Behrami; Embolo, Dzemaili, Shaqiri; Gavranovic

KOSTARIKA: Navas; Acosta, Gonzales, Oviedo, Gamboa; Waston, Borges, Cilindres; Bryan, Guzman, Campbell

90+2' Dalekometni pokušaj Andrije Živkovića sa desne strane, lopta ide pored Beckerovog gola.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' GOOOL! Josip Drmic pogađa za 2-1 Švicarske protiv Kostarike, iako je Brazil i dalje prvi u skupini zbog bolje gol razlike.

89' Još jedna šansa za Neymara, koji prima loptu u kaznenom prostoru Srbije, ali njegov udarac je blokiran.

82' Willian probija desnu stranu, vraća loptu Neymaru, čiji udarac ide preko gola.

71' Otvorilo se Brazilu - Filipe Luis okušao je udarac, ali sjajno brani Stojković!

68' GOOOL! Tko ne zabije - primi! Brazilci su bili u nokautu, ali Silva je bio najviši u skoku nakon kornera i Brazil, pomalo nezasluženo, ima 2-0.!

65' Još jedna šansa za Srbiju - Mitrović gađa glavom, ali Alisson je na mjestu!

63' Srbija steže obruč! Brazil je stisnut u svoj kazneni prostor, nakon udarca Mitrovića, Milinković-Savić se izborio za šut, ali lopta ide pored gola!

56' GOOOL! Kostarika je izjednačila protiv Švicarske, Waston pogađa glavom nakon slobodnog udarca!

57' Brazilci izlaze u brzu kontru, Neymar izlazi jedan na jedan, ali Stojković ponovo sjajno brani.

56' Odličan ubačaj Filipa Kostića, Miranda izbacuje, ali lopta umalo završava u mreži!

55' Dalekometni udarac Matića, blokira Miranda!

53' Sjajna kontra Srbije, Ljajić i Tadić kombiniraju na desnoj strani, ali povratna lopta za Ljajića nije dovoljno precizna.

50' Srbija je krenula aktivnije u drugom poluvremenu, ali nije još stvorila niti jedu šansu.

46' Sve je spremno za početak drugog poluvremena.

45' Kraj prvog poluvremena! Brazil i Švicarska vode sa po 1-0.

36' GOOOL! Brazil vodi 1-0, Paulinho je uhvadio jednu dugu loptu Coutinha i sjajno prebacio istrčalog Stojkovića!

31' GOOOL! Švicarci vode u utakmici sa Kostarikom, Dzemaili je zakucao jednu odbijenu loptu i njegova ekipa sada ima prvo mjesto u skupini!

29' Još jedna sjajna šansa za Brazil, Jesus je na pod bacio Veljkovića, ali mu Milenković blokira udarac.

25' Sjajna šansa za Brazil! Jesus je napravio lom u šesnaestercu Srbije, lopta dolazi do Neymara, ali Vladimir Stojković sjajno brani.

22' Srbija je nakon sporog starta zagospodarila sredinom terena, iako je Brazil i dalje opasan kada loptu prime Coutinho ili Neymar.

16' Prolazak Williana na desnoj strani, ali njegov centaršut je netočan i ide iznad gola.

14' Silovit udarac Kostića, odbijen u korner za Srbiju!

12' Slobodni udarac za Srbiju, nakon ubačaja Kolarova, Alisson izbacuje u aut.

4' Dobra šansa za Brazil! Neymar je proigrao Jesusa, ali njegov udarac sjajno brani Stojković!

1' Počela je utakmica u Moskvi!

0' Stigle su i postave!

Danas će se znati dvije reprezentacije koje će iz skupine E izboriti osminu finala i ići na noge Švedskoj i Meksiku. Brazil je vodeći te će mu i remi protiv Srbije biti dovoljan za plasman, dok će Orlovi jurišati na pobjedu. S druge strane, Kostarika je eliminirana, a Švicarcima će pobjeda također osigurati prolaz, neovisno o rezultatu u drugoj utakmici.

Utakmice od 20 sati pratite uživo na Net.hr-u.