DINAMO ISPAO IZ EUROPE: / City razbio Modre i okončao im san o osmini finala LP-a, a još gora vijest stigla je iz Ukrajine

Manchester City je na koncu osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, Atalanta se probila na drugu poziciju sa sedam bodova

11.12.2019.
20:41
Luka Stanzl/PIXSELL

Europska priča zagrebačkog Dinama je završila za ovu sezonu nakon što su "Modri" u susretu zadnjeg kola C skupine Lige prvaka na stadionu Maksimir izgubili od Manchester Cityja sa 1-4, dok je Atalanta u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0, pa je Dinamo završio kao posljednji.

[VIDEO] MARIO PAŠALIĆ ZAKUCAO DINAMO NA DNO LJESTVICE: /

Atalanta senzacionalno izborila prolazak u osminu finala

Dinamo je poveo u 10. minuti golom DanijaOlma, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat sa četiri pogotka, tri je zabio Brazilac GabielJesus (34, 50, 54), a među strijelce se upisao i Phil Foden (84).

City je i prije ove utakmice osigurao prvo mjesto u skupini i osminu finala, dok je Dinamu za nastavak natjecanja u Ligi prvaka igrala samo pobjeda, ali uz uvjet da Atalanta ne izgubi od Šahtara u Harkivu. Nažalost, dogodilo se posve suprotno. City je slavio u Zagrebu, dok je talijanski sastav slavio u Ukrajini sa 3-0 osvojivši drugo mjesto u skupini, Šahtar seli u Europsku ligu, dok je Dinamo pao na posljednje četvrto mjesto.

Golčina Olma

Dinamo je 24 minute bio u osmini finala Lige prvaka, no nažalost na koncu je ispao iz Europe. Porazom od Manchester Cityja, "Modri" su prekinuli niz bez poraza na stadionu Maksimir koji je trajao 34 utakmice. Posljednji poraz Dinamo je u svom dvorištu upisao od Young Boysa (1-2), 28. kolovoza prošle godine u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija za Ligu prvaka, a potom je nanizao 29 pobjeda i pet remija.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu i stigao je do prednosti već u 10. minuti fantastičnim pogotkom DanijaOlma. S desne strane odlično je ubacio Kadzior, a Olmo iz teške situacije pogodio volej i zabio pod gredu za vodstvo 'Modrih'. Hrvatski prvak je tom trenutku bio u osmini finala jer je u drugom susretu bila 'nula'.

Nesportski potez

Nažalost, City je izjednačio u 34. minuti i to u situaciji dok su dva igrača Dinama ležala na terenu. No Englezi nisu htjeli izbaciti loptu u aut. Nastavili su s napadom, Mahrez je ubacio u peterac, a Jesus glavom zabio za 1-1. Nakon nesportskog poteza gostiju, igrači Dinama su protestirali i došlo je i do naguravanja, zbog čega je Ademi dobio žuti karton. Engleski prvak je u 50. minuti okrenuo rezultat, a strijelac je ponovo bio Jesus. Sjajnu predstavu brazilski napadač je okrunio trećim golom u 54. minuti, a do kraja utakmice među strijelce se upisao i Foden.

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta je u Harkivu pobijedila Šahtar sa 2-0 osvojivši drugo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade.

Šahtar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dodo.

Manchester City je na koncu osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, Atalanta se probila na drugu poziciju sa sedam bodova, Šahtar je treći sa šest bodova, dok je Dinamo pao na posljednje mjesto s pet bodova.

UŽIVO

Liga prvaka, 6. kolo, skupina C

Dinamo - Manchester City 1:4

Šahtar - Atalanta 0-3

Dinamo: Livaković - Stojanović, Dilaver, Ademi, Moubandje - Moro, Gojak, Olmo - Kadzior, Oršić, Petković

Manchester City: Bravo - Cancelo, Garcia, Otamendi, Mendy - Foden, Rodri, Gundogan - Mahrez, Silva, Gabriel Jesus

Kraj

84' GOOL Foden je primio povratnu loptu na pet metara i preciznim je udarcem poslao u mrežu.

81' GOOL Pašalić je zabio za 2:0 Atalante, Modri nemaju više šanse niti za nastavak natjecanja u Europskoj ligi.

79' Sterlingu je poništen gol zbog zaleđa.

77' Šahtar igra s igračem manje. Modri se ovim rezultatom opraštaju do Europe.

72' Rodri je izašao, a Pep Guardiola je odlučio uvesti Raheema Sterlinga.

66' Mendy je opanso ubacio, ali je Ademi izbio u korner.

64' Iako Modri gube navijači ne prestaju s pjesmom.

61' Dobra je vijest što Modri za sada idu u Europsku ligu.

54' GOOL Benjamin Mendy ubacio je u šesnaesterac, a loptu je dočekao Gabriel Jesus i zabio uz desnu stativu.

50' GOOL Nakon malonogometne kombinacije Jesus je progurao loptu pokraj Livakovića.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Rodri je postao na podu nakon što ga je Gojak pogodio laktom u glavu. Dinamo ima sreće što nije dobio crveni.

35' Ademi je na kraju dobio žuti i nema pravo nastupa u idućoj utakmici.

34' GOOL Jesus je glavom precizno tukao uz lijevu stativu i svladao golmana! Ostao je sam nakon centaršuta i samo se naklonio da zabije gol. Navijači i igrači su prosvjedovali nakon gola jer su prethodno dva igrača Dinama završila na travnjaku. City nije ispoštovao fair-play i izbacio loptu izvan travnjaka, a niti sudac nije zaustavio igru. O tome više pročitajte OVDJE.

32' Zabrinjavajuće scene na travnjaku, Ademi šepa nakon sudara s Fodenom.

30' Oršić je tukao glavom s 5-6 metara, bravo je uspio obraniti ovaj put.

29' Petković je glavom odlično spustio za Olma, odlučio je sam završiti akciju te je s vrha 16-erca tukao preko gola. Možda je imao i bolje riješenje jer je na suprotnoj strani imao suigrača.

25' Moro je dobro povukao, ali je na kraju krivo dodao. Šteta.

18' Mendy je nabacio u šesnaesterac, ali je Livakovic mirno uhvatio.

15' Tribine doslovno gore. Navijači su u ekstazi nakon golčine Olma.

11.12.2019., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga prvaka, skupina C, 6. kolo, GNK Dinamo - Manchester City. Navijaci Photo: Igor Soban/PIXSELL

10' GOOL Olmo je ispratio sjajnu loptu koju je u kazneni prostoru uputio Damian Kadzior te ju je udarcem iz prve zakucao u desne rašlje.

8' Modri dobro stoje na travnjaku, rade pritisak i čekaju grešku suparnika.

5' City ima 65% vremena loptu u svom posjedu. Tipično za Pepove močadi.

2' Obje momčadi odmah su krenule visokim tempom. Atmosfera na tribinama je fantastična.

1' Počela je utakmica.

18:50 - Utakmica uskoro počinje.

18:24 - Navijali su krneuli prema stadionu.

17.42 - Bjelila je na travnjak poslao Moubandjea i to će mu biti debi u Ligi prvaka u dresu Dinama.

17:39 - Pep je poslao snažan sastav na travnjak. Stavio je samo jednog mladog igrača. Modrima neće biti lako.

17:28 - Iz Dinama su objavili da je stadion rasprodan.

15:51 - U isto vrijeme igra se utakmice između Šahtara i Atalante.

15:29 - Zagrebački Dinamo u srijedu od 18.55 očekuje najvažnija utakmica ove sezone u Ligi prvaka. Protivnik Modrima bit će favorizirani Manchester City koji je već osigurao prvo mjesto u skupini C.

Grupa u kojoj se nalazi Dinamo najdramatičnija je situacija od svih osam skupina. Jedina je to skupina u kojoj svi mogu do osmine finala Lige. City je već osigurao drugi krug, a dalje mogu i Šahtar, Dinamo, te Atalanta.

“Modri” mogu do osmine finala Lige prvaka jedino ako pobijede Manchester City, a u drugi susret završi neodlučenim ishodom ili pobjedom Atalante.

Više mogućih ishoda

U slučaju pobjede Dinamo bi skočio na osam bodova i tada u drugom susretu Šahtar ne bi smio osvojiti tri boda jer bi onda imao devet bodova i osvojio bi drugo mjesto iza Cityja. U svim ostalim raspletima hrvatski prvak ostaje bez osmine finala elitnog natjecanja “Starog kontinenta”, ali može do trećeg mjesta u skupini koje vodi u 16-inu finala Europske lige.

Ukoliko susret u Zagrebu završi bez pobjednika, momčadi Nenada Bjelice bi trebao remi u Harkovu ili pobjeda Šahtra. Tada bi City i Šahtar nastavili natjecanje u Ligi prvaka, Dinamo u Europskoj ligi, a Atalanta bi ispala. U slučaju remija u Zagrebu i pobjede Atalante u Ukrajini, ‘Modri’ ispadaju iz Europe, Talijani idu u osminu finala ‘Champions League’, a Šahtar u Europsku ligu.

TV prijenos

Dinamo može do proljeća u Europskoj ligi i uz poraz od ‘Građana’, ali tada Šahtar mora u Harkovu osvojiti barem bod protiv Atalante. Podsjetimo, u slučaju istog broja bodova gledaju se međusobni susreti, a Dinamo je bolji od Atalante (4-0, 0-2), te lošiji od Šahtara (3-3, 2-2).

Prava na prijenos posljednje Dinamove utakmice u grupnoj fazi Lige prvaka ima HRT pa ćete ju moći gledati na njihovom drugom programu od 18:55.