RIJEKA SRUŠILA HAJDUK U NEMOGUĆIM UVJETIMA NA POLJUDU: / Bijeli savršeno počeli, a onda su se ukazali Lončar i Menalo

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima

6.12.2020.
18:48
Milan Sabic/PIXSELL

U kišnim, gotovo nemogućim uvjetima Rijeka je u derbiju 14. kola Prve HNL na Poljudu pobijedila Hajduk sa 2-1. Hajduk je poveo golom Mije Caktaša iz jedanaesterca u 9. minuti, no Rijeka je okrenula rezultat golovima Stjepana Lončara (40) i Luke Menala (69) ostvarivši sedmu pobjedu na Poljudu u zadnjih pet golova. Bila je to sjajna utakmica s obzirom na nemoguće uvjete za igru.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Mije Caktaša iz jedanaesterca kojeg je skrivio NinoGalović igrajući rukom poslije ubačaja Marina Jakoliša. Gosti su uspjeli izjednačiti u 40. minuti preko Stjepana Lončara koji je lijepo zabio nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane. Treba napomenuti da je u toj akciji vjetar odigrao veliku ulogu jer je pogurao loptu pogurao pa je ona preletjela Jakoliša

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima i bilo je praktički nemoguće igrati nogomet. Rijeka je u takvim uvjetima stigla do vodstva u 69. minuti. Andrijašević je poslao sjajnu loptu Menalu u dubinu, a ovaj devet minuta nakon ulaska u igru zabio za 2-1. Hajduk je do kraja susreta jurio po remi, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Na ljestvici vodi Osijek sa 30 bodova, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, dok je treća Gorica sa 23 boda. Rijeka je sada četvrta sa 19 bodova i čak četiri utakmice manje, dok Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova.

UŽIVO

Hajduk - Rijeka 1-2

HAJDUK: Posavec, Jakoliš, Simić, Dimitrov, Dolček, Jurić, Jradi, Gyurcso, Caktaš, Jairo, Nayir

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Galović, Smolčić, Capan, Štefulj, Murić, Halilović, Andrijašević, Lončar, Kulenović

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj

84' Igra se svodi na duga nabijanja.

74' Nova provjera VAR-a, ovoga puta nema kaznenog udarca za Hajduk.

69' GOOL Andrijašević je gurnuo loptu u prostor za Menala koji se sjurio prema golu i zabio za vodstvo gostiju.

65' Umut je opasno ubacio s lijeve strane, ali Nevistić je uhvatio ubačaj.

60' Promjena u sastavu Rijeke, Menalo je ušao u igru umjesto Murića.

55' Pljušti kiša u Splitu. Travnjak je dosta natopljen. Uvjeti su gotovo nemogući za igru.

Kraj prvog poluvremena

42' Umut je zatresao mrežu gostiju, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

40' GOOL! Rijeka izjednačila za 1:1, a strijelac je Lončar. Zabio je iz blizine nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane. Lopta je uz pomoć vjetra preletjela Jakoliša i došla do Lončara koji sigurno pogađa.

37' Jairo puca s 20 metara, ali lopta prolazi pored vratnice.

35' Izašao je Umut sam pred Nevistića nakon dodavanja Jakoliša. Nije imao idealan kut za udarac pa je Nevistić uspio to obraniti.

20' Gyurcso si je sam iskreirao priliku na desnoj strani Hajdukova napada i uputio udarac iz daljine, ali je blokiran i otišao iznad gola.

14' Jako dobra prilika za Rijeku! Andrijašević je pucao na gol sa 16 metara, ali Posavec brani.

9' GOOL! Caktaš zabija s bijele točke za prvo vodstvo Hajduka. Panenkom je nadmudrio je Nevistića koji se bacio u lijevu stranu.

9' Sudac kaže kako je to bilo igranje rukom i slijedi jedanaesterac za Hajduk.

8' Provjera VARa. Traži se igranje rukom kod Galovića, odnosno udarac u ruku.

5' Dobra prilika za Hajduk, koji drži posjed lopte od samoga početka, ali ipak ništa od te realizacije.

1′ Počela je utakmica.

14:23 - U Splitu je nevrijeme pa se strahuje da bi moglo doći do odgode utakmice.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.