UŠLI U POVIJEST / Utakmica trajala četiri minute

Sudac je već u 4. minutu dvoboja između klubova bugarske treće nogometne lige morao odsvirati kraj jer je na terenu bilo premalo igrača.

6.10.2009.
8:39

Klubovi bugarske treće nogometne lige Gigant Belene i Chavdar Byala Slatina odigrali su u nedjelju jednu od najkraćih utakmica u povijesti.

Naime, sudac Stojan Denev je bio prisiljen odsvirati kraj već u četvrtoj minuti susreta, kada je ustanovio da na terenu ima premalo igrača.

Domaći Gigant Belene dvoboj je započeo s osam igrača, a uprava kluba izostanak svojih nogometaša opravdala je ozljedama i kaznama. Budući da su se do četvrte minute ozlijedila još dvojica domaćih igrača, sudac je odsvirao kraj. Naime, pravila bugarske lige nalažu da se utakmica mora prekinuti ako jedna od momčadi na terenu ima manje od sedam igrača.

Pobjeda od 3:0, u dosad najkraćoj nogometnoj utakmici odigranoj u Bugarskoj, pripisana je gostujućoj momčadi.