SPLIĆANIN DOBIO SEDAM MINUTA U POBJEDI RAPTORSA / Ukić zabijao, dodavao, skakao i krao

Hrvatski reprezentativac iskoristio minutažu u domaćoj pobjedi Toronto Raptorsa nad Charlotte Bobcatsima.

27.11.2008.
7:55

Hrvatski košarkaški reprezentativac Roko Leni Ukić dobio je sedam minuta na parketu Air Canada centra gdje su njegovi Raptorsi pobijedili Bobcatse 93:86. Jedini Hrvat u NBA ligi za to je vrijeme zabio dva poena (1/2 iz igre), pridodavši svom učinku i tri asistencije, osvojenu loptu te jedan skok .

Dojmljiv je Ukić bio sredinom druge četvrtine, pri rezultatu 32-31 za svoju momčad, kada je iščeprkao jednu loptu, poveo svoju momčad u kontru, te asistencijom iza leđa omogućio Chrisu Boshu lako zakucavanje. Već u sljedećem napadu probio je obranu gostujuće momčadi i polaganjem od table postigao svoj jedini koš na utakmici.

Toronto sad ima omjer pobjeda i poraza 7-7.

Kao i obično, prvo ime utakmice bio je Chris Bosh s 39 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Najviše u poraženoj momčadi pokazao je Gerald Wallace s 23 koša i osam skokova.