NAPRAVILI ČUDO NEVIĐENO: / Barcelona je u Partizanu pronašla inspiraciju za povijesni preokret

Barceloni u uzvratnoj utakmici osmine finala protiv PSG-a trebao povijesni preokret. Nikad nitko u Ligi prvaka nije preokrenuo zaostatak 0:4 sve do večeras.

8.3.2017.
20:47

Na službenoj Barceloninoj stranici Katalonci su, uoči utakmice, podsjetili na neke od najvećih preokreta u povijesti sporta, koje su ih očito inspirirale.

ČUDO U BARCELONI! Katalonci u povijesnoj utakmici okrenuli nemoguće protiv PSG-a, zabili tri gola u osam minuta i slavili 6: /

1

1

Tako im je uzor i ovogodišnja momčad New England Patriotsa koja je u SuperBowlu protiv Atlanta Falconsa okrenula zaostatak 3:28 i u produžetku osvojila naslov u NFL ligi.

Davnih šezdesetih, u sezoni 1961/62 u uzvratnoj utakmici Kupa pobjednika kuopva, portugalski Leixões uspio je nadoknaditi zaostatak 6:2 iz prve utakmice protiv švicarskog La Chaux-de-Fondsa. Portugalci su u uzvratu slavili s 5:0.

U velike preokrete spada i Partizanova pobjeda protiv Queens Park Rangersa u Kupu Uefa 1984/85. U prvoj utakmici beogradski "crno-bijeli" su izgubili u gostima sa 2:6, ali su na Stadionu JNA slavili s 4:0 i izbacili engleski klub.