RAZBILI SPURSE / 'Topnici' preokretom do uvjerljive pobjede

Zanimljivo, ovo je drugi put zaredom kako je Arsenal na svom terenu svladao Tottenham sa 5-2. Prošle sezone ova dva kluba su se sastala na Emiratesu 26. veljače ove godine, tada su "pijetlovi" poveli sa 2-0 samo da bi "topnici" s pet golova zaredom stigli do uvjerljivog slavlja.

17.11.2012.
16:31
AP Images

U prvom susretu 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je u derbiju sjevernog Londona svladao Tottenham Hotspur sa 5-2 (3-1).

Poveli su gosti preko bivšeg napadača Arsenala Emmanuela Adebayora (10), ali samo osam minuta potom Adebayor je isključen zbog oštrog prekršaja nad Santijem Cazorlom, a to se pokazalo ključnim trenutkom susreta. Već do poluvremena "topnici" su preokrenuli rezultat u 3-1 u svoju korist golovima Pera Mertesackera (24), Lukasa Podolskog (42) i Oliviera Girouda (45+1). Cazorla (60) je povisio na 4-1, potom je Gareth Bale (71) smanjio na 4-2 da bi konačnih 5-2 postavio Theo Walcott (90+1).

Ovom pobjedom Arsenal je na ljestvici pretekao Tottenham, sada je šesti sa 19 bodova, dok su njihovi susjedi s White Hart Lanea osmi sa 17 bodova.

Vodi Manchester United sa 27 bodova ispred Manchester Cityja koji ima 25.