PRVA DVA BODA NA RAČUNU / Teškom mukom do pobjede na otvaranju SP-a

Hrvatska reprezentacija je u prvom susretu SP-a u Splitu nakon velike borbe svladala ekipu Južne Koreje 27:26.

16.1.2009.
21:22

U prepunoj splitskoj Spaladium Areni, nakon spektakularnog otvorenja, reprezentacija Hrvatske je na startu SP-a uz velike muke svladala ekipu Južne Koreje 27:26.

12000 navijača ispunilo je Spaladium do zadnjeg mjesta i burnim navijanjem vodilo domaće rukometaše do pobjede.

Červar je za ovu utakmicu iznenađujuće izostavio iskusnog Gorana Šprema, a priliku dao Mateu Hrvatinu kojemu je ovo bila premijera na velikom natjecanju.

Prvi gol na utakmici zabio je Vedran Zrnić, a utakmicu je, na radost navijača, započeo i Ivano Balić.

Čitavu utakmicu rezultat je bio neizvjestan, a Korejanci su u nekoliko navrata čak i poveli.

Obrana nije funkcionirala baš kako treba. Bilo je tu raznih pogrešaka, a u napadu se je igralo brzopleto s previše pogrešaka. Korejanci su sve naše pogreške iskorištavali za brze kontra napade iz kojih su slijedili laki golovi.

Najviše su glavobolje našim reprezentativcima čitavu utakmicu zadavali Park i Kang na golu Koreje, obojica s preko 40 posto obrana.

U drugom poluvremenu momčad vuče igrač utakmice Igor Vori, a u zadnje dvije minute kapetan Petar Metličić svojim prvim golovima na utakmici Hrvatskoj donosi pobjedu i prva dva boda na ovom SP-u.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Ivan Čupić s 8 pogodaka, a kod Koreje su po 5 golova zabili Junggeu Park i Jaebok Sim.