PREMIERSHIP / Teški porazi Manchester Uniteda i Liverpoola

18. kolo Premier League obilježili su porazi Manchestera i Liverpoola, te golijada Cityja i Sunderlanda.

19.12.2009.
17:16

LONDON - Šokantni porazi Manchester Uniteda i Liverpoola, uvjerljiva gostujuća pobjeda Tottenhama, te "golijada" Manchester Citya i Sunderlanda obilježili su 18. kolo Engleske lige.

Tottenham je s našim Nikom Kranjčarem i Vedranom Ćorlukom pobijedio kod Blackburna s 2:0 pogocima Petera Croucha u 45. i 83. minuti.

Kranjčar je bio asistent kod prvoga zgoditka Spursa, dok je Nikola Kalinić kod domaćina ušao u igru u 72. minuti.

Prvak Manchester United je kod Fulhama (0:3) doživio jedan od najtežih poraza zadnjih godina, a to im je drugi poraz u samo osam dana. Danny Murphy, Bobby Zamora i Damien Duff su kaznili iznimno slabu igru ManU-a, kojemu vodeći Chelsea može sada pobjeći na šest bodova ako u nedjelju svladala West Ham United.

Liverpool je izgubio 2:0 na gostovanju kod posljednjeplasiranog Portsmoutha i treneru Rafi Benizetu zbilja prijeti otkaz. Liverpoolu je to čak sedmi poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva, a Portsmouthu tek četvrta pobjeda.

Manchester City je u uzbudljivoj utakmici s 4:3 slavio kod kuće protiv Sunderlanda, a Cityu je to tek druga povbjeda u zadnjih 11 utakmica.