Srpski duel u drugom kolu Vimbldona neočekivano pripao Vesni Dolonc

26.6.2013.
21:06

Vesna Dolonc iznenadila je Jelenu Janković u drugom kolu Vimbldona.

Najslabije rangirana srpska teniserka u glavnom žrebu trijumfovala je sa 2:0 (7:5, 6:2), posle 90 minuta igre.

Dolonc će u narednom kolu igrati protiv Belgijanke Kirsten Flipkens koja je eliminisala još jednu našu predstavnicu Bojanu Jovanovski u dva seta - 6:4, 6:4.

U prvom delu igre ništa nije slutilo na veliko iznenađenje, pošto je Jankovićeva povela sa 2:0, a potom i do 5:2. Imala je iskusnija srpska teniserka nekoliko prilika da reši set u svoju korist, ali uporna Vesna se nije predavala i dobila je pet uzastopnih gemova za vođstvo u setovima (7:5).

Seriju dobijenih gemova naturalizovana Srpkinja je produžila i u drugom setu. Jelena je na kratko prekinula nalet protivnice, ali nije imala snage da se vrati u meč.