THIEM NAPOKON POTVRDIO KLASU: / Austrijski tenisač prekinuo Federerov savršen niz za trijumf karijere

Osvojena titula njegova je 12 u karijeri na ATP turnirima

18.3.2019.
9:22

Austrijski tenisač Dominc Thiem pobjednik je ATP turnira iz Masters 1000 serije koji se održavao u Indian Wellsu. Time je stigao do uspjeha karijere nakon što je dosad triput zaustavljan u finalima Mastersa.

Thiem je za krunu dosadašnjeg dijela karijere morao svladati po mnogima najboljeg tenisača svih vremena Rogera Federera, a to je i napravio vrativši se iz seta zaostatka do konačnih 3-6, 6-3, 7-5 u meču dugom dva sata.

Federer i dalje na sto

Thiem je godinama slovio za možda i najvećeg talenta svoje generacije, no rezultatski je to propuštao potvrditi. Osvojena titula njegova je 12 u karijeri na ATP turnirima, a pomaknut će se na četvrto mjesto poretka što je i izjednačenje njegova renkinga karijere.

S druge strane, Federer je zaustavljen u pokušaju da osvoji 101. naslov, a dogodilo mu se i to da po prvi put nakon 20 uzastopnih takvih slučajeva ne uzme finale nakon što je u njemu osvojio prvi set.