TAKO JE MORALO BITI: / Nadal izbacio Dimitrova i stigao do novog mitskog obračuna s Federerom

27.1.2017.
15:09
AFP, KENA BETANCUR

POVRATAK KRALJA: Federer nadigrao Wawrinku, u finalu se priželjkuje ‘klasik’ protiv Nadala

POVRATAK KRALJA: /

Federer nadigrao Wawrinku, u finalu se priželjkuje 'klasik' protiv Nadala

Nadal je dosad svoj jedini naslov na Australian Openu osvojio 2009. godine, tad je u finalu bio bolji baš od Federera. Novi obračun teniskih velikana priželjkivali su navijači i ove godine.

Velika drama pripala Nadalu

Nadal i Dimitrov odigrali su vrhunski susret o čemu svjedoči i podatak kako su oba igrača imala više "winnera" nego neprisiljenih pogrešaka.

Već u prvoj igri prvoga seta Dimitrov je imao dvije prilike za oduzimanje servisa Nadalu, no nije ih uspio iskoristiti, dok je Nadal ostvario "break" za vodstvo od 3-1 što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvoga seta.

Drugi set donio je nekoliko preokreta, Dimitrov je dva puta imao "break" prednosti, no nije ga uspio zadržati, da bi kod svog vodstva 5-4 propustio četiri set-lopte na Nadalov servis. Ipak, uspio je poravnati dvoboj iskoristivši petu set-loptu kod vodstva 6-5.

U trećem setu Nadal je prvi stigao do "breaka", no Dimitrov je odmah vratio zaostatak, pa se ušlo u "tie-break" tijekom kojega je Španjolac bio u stalnoj prednosti i na kraju ga dobio sa 7-5.

Tijekom čitavog četvrtog seta nije bilo gubitka servisa, a u odlučujućoj igri taj se put bolje snašao Dimitrov, koji je poveo sa 6-3 i zatim realizirao drugu set-loptu.

Odlučujući peti set ponudio je veliku dramu, oba su igrača propustila po nekoliko prilika za "brak" prije no što je Nadal oduzeo servis Dimitrovu u devetoj igri i poveo sa 5-4 uz servis za meč. No, niti tada se Dimitrov nije predao, u posljednjoj je igri nekoliko puta uspijevao stići do izjednačenja, ali je Nadal na kraju ipak realizirao treću meč-loptu.

Nadal - Federer 23-11

U finalima Grand Slam turnira prednost za Španjolca

Federer i Nadal dosad su osam puta igrali u finalima Grand Slam turnira, Španjolac je bolji s omjerom 6-2. Slavio je u sva četiri finala Roland Garrosa, jednom na Wimbledonu i Australian Openu, dok je Švicarac bio dva puta bolji u Wimbledonu.

S obzirom da će u ženskom finalu igrati sestre Williams koje su dominirale ženskim tenisom, zajedno imaju 31 Grand Slam naslov (isto kao i Federer i Nadal!), ovogodišnja finala Australian Opena nude uistinu teniske klasike.