SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL U FINALU ROLAND GARROSA: / Đoković nakon velike borbe izborio okršaj s 'kraljem zemlje'

Nadal bi pobjedom u finalu osvojio svoj 20. grand slam naslov čime bi se izjednačio sa Švicarcem Rogerom Federerom na prvom mjestu svih vremena

9.10.2020.
22:54

Španjolac Rafael Nadal i Srbin Novak Đoković igrat će u finalu grand slam turnira tenisača u Roland Garrosu u nedjelju u Parizu.

NADAL SVLADAO SCHWARTZMANNA I POSTAO PRVI FINALIST ROLAND GARROSA: /

Za naslov će igrati s boljim iz okršaja Đokovića i Tsitsipasa

Nadal je u polufinalu svladao Argentinca Diega Schwartzmana sa 6-3, 6-3, 7-6 (0), dok je Đoković imao puno teži posao s Grkom Stefanosom Tsitsipasom s 6-3, 6-2, 5-7, 4-6, 6-1 nakon četiri sata igre.

Veliki povratak Tsitsipasa

Nakon što je prvi tenisač svijeta bez većih problema dobio prva dva seta, u trećem je napravio "break" i kod 5-4 servirao za pobjedu, te se činilo da će lako do finala. Đoković je imao i meč-loptu na svoj servis, no Tsisipas je pronašao snage, izjednačio na 5-5, a potom je sa svojom dobro igrom i Đokovićem pogreškama uzeo dva uzastopna gema i set.

Četvrti set započeo je bolje Tsisipas, poveo s 2-0, ali je Đoković odmah vratio izgubljeni servis. No, kako je vrijeme odmicalo Grk je igrao sve bolje i u 10. gemu dočekao Đoković slabiji servis-gem za poravnanje u setovima.

Đokovićevo peto finale

U petom setu je ipak Grk ostao bez snage nakon vodstva 1-0, Đoković je brzo napravio "break", a dokraja 22-godišnji Grk nije uspio doći više do gema, pa će svijet u nedjelju opet gledati teniski klasik Đoković-Nadal.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni dvoboj i četvrta pobjeda Đokovića, koji se po peti puta plasirao u finale Roland Garrosa.

Nadal stopostotan u finalima

Nadalu je ovo 13. ulazak u finale Roland Garrosa, a u svih 12 prethodnih navrata je i osvajao naslov. Bio mu je ovo 101. susret koji je odigrao na pariškoj zemlji te 99. pobjeda.

U slučaju pobjede u nedjelju Nadal će osvojiti svoj 20. "grand slam" naslov čime bi se izjednačio sa Švicarcem Rogerom Federerom na prvom mjestu svih vremena.

U finalu tenisačica na Roland Garrosu u su boru igrat će Amerikanka Sofia Kenin i Poljakinja Iga Swiatek (15 sati), a iza njih će u finalu muških parova nastupiti Splićanin Mate Pavić i Brazilac Bruno Soares protiv njemačke kombinacije Kevin Krawietz- Andreas Mies.

Roland Garros možete pratiti na Eurosportu u sklopu PLAY Premium proširenog paketa.